Muzikál bude mať po nútenej pandemickej pauze limitovanú sériu predstavení v novom a atraktívnom priestore STARS Auditoria v Bratislave. Prvé sa uskutoční už o dva mesiace - 18. mája. "Som rád, že ideme opäť hrať. Na skle maľované už hráme 18 rokov a máme za sebou viac ako 500 repríz. Ľudia ho chcú stále vidieť. To mňa, ako každého umelca a tvorcu, vždy poteší," netají svoju radosť režisér Ján Ďurovčík.

V obsadení muzikálu Na skle maľované sa objaví aj skvelý Ján Slezák, ktorý má v hlavnej úlohe Jánošíka v súčasnosti podobne neodmysliteľný status ako v minulosti Michal Dočolomanský. Okrem skúsených a overených hercov budú mať priestor aj nováčikovia.

"V úlohe Anjela bude Zuzanu Tlučkovú alternovať Zuzana Vačková. V postave Smrti sa predstaví Kristína Vrecková, ktorá už má za sebou účinkovanie vo viacerých svetových muzikáloch v hlavnej úlohe," približuje Ján Ďurovčík.

Zoznam predstavení a vstupenky nájdete na Predpredaj.sk

Na skle maľované patrí k najúspešnejším hudobno-divadelným predstaveniam na Slovensku. Pôvodné dielo sa za posledných 50 rokov dostalo na pódiá vo viacerých naštudovaniach, pričom súčet štyroch hlavných divadelných naštudovaní presahuje dvetisíc repríz.

Od mája sa v Stars Auditoriu môžu návštevníci a fanúšikovia tešiť nielen na tradične skvelé spevácke, herecké a tanečné výkony, ale aj na nadčasové hudobné podklady, ktoré pripravil Henrich Leško, a výbornú verziu prebásnených textov, ktoré sú dielom Ľubomíra Feldeka.

Divadelní kritici a muzikológovia už dlhodobo debatujú, či Na skle maľované je naozaj plnokrvný muzikál alebo "iba" hra so spevmi a tancami. Zhoda je na tom, že najmuzikálovejšia je práve verzia režiséra Jána Ďurovčíka, ktorá je uvádzaná už od roku 2005.

Vstupenky: Predpredaj.sk

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Andrea Čurná.  Správu sme upravili.