Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Marta Jandová oslávila narodeniny novým videoklipom. Pozrite si Barvy

VIDEO: Marta Jandová oslávila narodeniny novým videoklipom. Pozrite si Barvy

17.04.2019 - 14:30 | redakcia

Seba aj svojich fanúšikov potešila 13. apríla, v deň svojich 45. narodenín, česká speváčka Marta Jandová. Vizuál k emotívnej balade Barvy, ktorá je titulnou pesničkou jej debutového sólového albumu, pre ňu režíroval kolega, kamarát a spevák Václav Noid Bárta.


Album Barvy, ktorý vyšiel minulý rok na jeseň, priniesol desať autorských piesní Marty Jandovej v češtine a bonus v podobe singla Školíš mě z pera Marka Ztraceného. Po dlhoročnej spolupráci s úspešnou nemeckou skupinou Die Happy je to prvý sólový album, ktorý speváčka vydala. Nahrávka vznikla v štúdiu Propast jej otca Petra Jandu pod dohľadom producenta Lukáša Pavlíka.

Titulná pesnička albumu aktuálne vychádza ako singel a cez víkend k nemu speváčka predstavila videoklip, v ktorom má opäť prsty aj Václav Noid Bárta. Zatiaľčo v predchádzajúcom klipe Milovat sa predstavil ako jej herecký partner, tentokrát sa stal režisérom. Navyše pripravil aj scenár a klip i produkčne realizoval až do záverečnej fázy. Veľkorysé a vizuálne snové obrazové spracovanie piesne Barvy výrazne podčiarkuje jednu z najsilnejších skladieb albumu. 


"Som šťastná, že so mnou robil klip práve Vašek, pretože spolu máme skvelý vzťah. Páči sa mi jeho snové poňatie piesne, ktorá sa zamýšľa nad ľudským životom. Rodíme sa s kýblikom bielej farby a naše životné udalosti nám tú bielu postupne zafarbujú," prezrádza o piesni a klipe Marta Jandová, ktorá má za sebou naozaj úspešný a turbulentný rok. Okrem toho, že vydala sólový debut, absolvovala aj na európske turné s Die Happy, zúčastnila sa televíznej šou Česko Slovensko má talent v roli porotkyne a podieľala sa aj na ďalších projektoch.

Začiatkom tohto roka sa spoločne s Václavom Noidom Bártom predstavila aj v úspešnom halovom hudobnom projekte Rock Symphony, kde v sprievode symfonického orchestra zaspievali rockové evergreeny, a zaznela i ukážka z albumu Barvy. Aktuálne Marta pripravuje koncerty s vlastnou kapelou, okrem iného sa predstaví napríklad na festivale Mezi Ploty.

Rozhovor: Marta Jandová: Aj po 25 rokoch stále počúvam, že za úspech vďačím otcovi

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za vydavateľstvo Supraphon poskytla PR manažérka Adriána Čahojová.

Foto: Ivy E. Morwen


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti