Hlavná stránka

>

Správy

>

Michael Jackson bol pedofil, vyhlásil po rokoch zneužitý tanečník Wade Robson

Michael Jackson bol pedofil, vyhlásil po rokoch zneužitý tanečník Wade Robson

17.05.2013 - 08:00 | redakcia

Austrálsky tanečník a choreograf Wade Robson vo štvrtok v relácii Today označil zosnulého Michaela Jacksona za pedofila. Moderátorovi Mattovi Lauerovi porozprával aj ďalšie podrobnosti o tom, ako ho spevák údajne zneužíval. Tanečník z tohto dôvodu nedávno podal žalobu, v ktorej žiada finančné odškodnenie zo spevákovej pozostalosti.


Tridsaťročný Wade Robson v relácii vyhlásil, že Jackson na ňom "vykonal sexuálne akty", keď mal sedem až 14 rokov, a nútil ho k tomu istému. V roku 2005 pritom na súde svedčil v Jacksonov prospech, keď uviedol, že spevák ho nikdy sexuálne neobťažoval.

V relácii vysvetlil, prečo s priznaním čakal tak dlho. Údajne sa nedokázal vyrovnať s pravdou, ale keď si uvedomil, ako by sa cítil, keby cudzinec zneužil jeho dvojročného syna, nemohol ďalej mlčať. "Nejde tu o potláčanú spomienku. Nikdy som nezabudol ani sekundu z toho, čo mi Michael urobil, ale nedokázal som a nechcel som psychicky a emocionálne pochopiť, že to bolo sexuálne zneužívanie," povedal.

Manipulácia a vymývanie mozgu

Keď Michaela Jacksona v súvislosti s údajným zneužívaním detí v roku 1993 vyšetrovali, spevák ho vraj každý deň volal k sebe domov, aby si s ním nacvičil, čo má v prípade vypočúvania povedať. Tiež ho presvedčil, že keby sa niekto dozvedel o tom, čo spolu robili, "obaja by šli do konca života do väzenia". Za to, aby Robson na súde klamal, mu podľa jeho slov nikto nezaplatil, keďže to ani nebolo potrebné.

"Z Jacksonovej strany to bola absolútna manipulácia a vymývanie mozgu," uviedol. "Dvadsaťdva rokov som bol ticho a zapieral a už to nevydržím ani o chvíľu dlhšie. Neumlčia ma ani peniaze," sľúbil. V relácii hovoril aj o tom, ako speváka vníma po ľudskej stránke. "Obraz, ktorý ponúknete svetu, nie je celým vysvetlením toho, kým niekto je. Áno, Michael Jackson bol nesmierne talentovaný umelec s úžasným darom. Mal mnohé stránky. Bol tiež pedofilom a zneužíval deti," uzavrel.

Divákom tiež odkázal, že ak sa v detstve stretli so sexuálnym zneužívaním a nedokážu o tom rozprávať podobne ako v minulosti on, mali by skúsiť povedať pravdu. "Proces liečenia sa nemôže začať, kým to neurobíte. Nie je to vôbec jednoduché, ale môžete sa vyliečiť a získať späť svoj život," povedal.

U Jacksona nocoval sedem rokov

Robson sa s Kráľom popu zoznámil v roku 1987 ako päťročný. Keď mal budúci tanečník sedem rokov, začal prespávať na Jacksonovom ranči Neverland a tiež v jeho domoch v Los Angeles a Las Vegas. U speváka takto nocoval až do svojich 14 rokov. Počas spomínaného procesu v roku 2005, na konci ktorého súd označil Jacksona za nevinného, vypovedala aj spevákova bývalá chyžná Blanca Francia. Tá svedčila, že videla Jacksona a Robsona, ktorý mal v tom čase osem alebo deväť rokov, ako sa spolu nahí sprchujú. Robson to vtedy poprel a aj vďaka tomu speváka zbavili obvinení zo sexuálneho zneužívania detí.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias Michael Jackson zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou jeho úmrtia bola akútna intoxikácia anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív. Jeho osobný lekár Conrad Murray si za neúmyselné zabitie speváka odpykáva štyri roky odňatia slobody. Jacksonove tri deti - Prince Michael, Paris a Blanket sú v opatere ich starej mamy Katherine Jackson, status dočasného opatrovníka má ich bratranec TJ Jackson.

Katherine Jackson sa momentálne súdi s koncertným promotérom AEG Live, pričom túto spoločnosť obvinila z nedbalosti. Pred comebackovým turné Kráľa popu This Is It si totiž podľa nej najala práve Murrayho, ktorý Jacksonovi podal smrteľnú dávku anestetika s účinnou látkou propofol.

Prečítajte si: Súd Jacksonovej matky s koncertným promotérom: Kto naozaj zabil Kráľa popu?

Zdroj: SITA (Today.com)
Foto: Michaeljackson.com


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti