Hlavná stránka

>

Správy

>

Takto ste Natáliu Hatalovú ešte nevideli: V klipe Prvý plán ju zviazali do kazajky!

Takto ste Natáliu Hatalovú ešte nevideli: V klipe Prvý plán ju zviazali do kazajky!

17.05.2018 - 11:00 | redakcia

Natália Hatalová má novú "prvoplánovú" pesničku, s ktorou sa rozhodla fanúšikov prekvapiť hudobne aj vizuálne. Za jej premenou stojí producent Steve Baughman, ktorý spolupracoval aj s Michaelom Jacksonom, Eminemom, Pink či Snoop Doggom. Tanečnú skladbu predstavila spolu s videoklipom, v ktorom ju uvidíte tak ako nikdy predtým.


Natália Hatalová prichádza s novinkou, ktorá je oproti jej predošlým piesňam iná hudobne aj témou. Už od začiatku bolo jej zámerom priniesť rytmickejšiu a tanečnú skladbu, aj preto ju nazvala Prvý plán.

"Hudba je alchýmia. Nemám jednoznačný koncept. Je to o pocitoch, ktoré máte, keď počujete motív piesne. Vlastne by sa dalo povedať, že to nie ja, ale samotná pieseň udáva tón a smer, o čom vlastne bude. Preto, ak sa ma niekto opýta, prečo boli predchádzajúce songy textovo vážnejšie, odpoveď je, že jednoducho preto, lebo tá pieseň si to vyžadovala," vraví 28-ročná speváčka a herečka, ktorá aktuálne hviezdi v muzikáli Atlantída.

Zvieracia kazajka aj sexi pózy

"Keďže samotná pieseň je prvoplánová, pri klipe sme chceli ísť úplne inou cestou. To, že súčasťou bude tanečné číslo, že to bude dynamické, mi bolo jasné už od začiatku. Možno by niekto povedal, nasekajte tam pekné obrázky, sem tam tančeky, implantujte pekného chlapca na diskotéku a téma je jasná," vraví speváčka, ktorá sa však takouto cestou rozhodne nechcela vydať.

Okrem prvoplánových sexi póz v trblietavých minišatách preto môžete sympatickú brunetku v klipe vidieť aj v úplne inej polohe. Hneď na začiatku klipu kráska vyzerá naozaj desivo a je zviazaná zvieracou kazajkou. Inšpirovala ju k tomu módna fotografia, na ktorej bola modelka v kazajke. "Možno som naozaj blázon, no mojím cieľom bolo pokúsiť sa spojiť tieto dva úplne odlišné obrazy. Koniec koncov do seba zapadli ako mozaika. Často robíme zo seba bláznov a sme uväznení vo vlastnom svete, žijeme len v predstavách. Stávame sa svojou vlastnou obeťou," vysvetľuje svoj zámer speváčka.

Ošetrujúceho lekára si zahral Ján Jackuliak, s ktorým má Natália veľa spoločného. Obaja študovali na JAMU v Brne, populárny herec bol dokonca jej učiteľom a dodnes sú dobrými priateľmi. Väčším problémom bolo zohnať kazajku. "Už sa nepoužíva. Je to zákonom zakázané. Takže v klipe vidíte len jej repliku," priznala Hatalová.


Pudová záležitosť

Prvý plán má podľa nej reflektovať život okolo nás. "Ide o čistý prvý plán - bez zábran, bez predsudkov, bez emócií... Je to len živočíšny pud, stretnutie dvoch ľudí, ktorým nejde o nič viac či menej, len o stretnutie na jednu noc a možno naposledy. Je to také neoficiálne tabu, o ktorom sa nehovorí," hovorí speváčka, ktorá na novinke spojila sily s americkým hudobným producentom, držiteľom ocenenia Grammy Steveom Baughmanom známym tiež pod menom Steve B.

K producentovi sa speváčka dostala pri surfovaní na internete. "Pamätám si, ako som raz brázdila internetom a počúvala nové pesničky. Zaujala ma jedna pieseň. Púšťala som si ju stále dokola a opakovala jedno: Ten zvuk je úžasný! Taký ja asi nikdy nebudem mať," spomína Hatalová. "Pri nahrávaní piesne je konečný master dosť dôležitý, je to to, čo bežný poslucháč nevníma, ale ak nie je dobrý, uberá to na kvalite songu. Vyhľadala som na nete, kto je za tým a bol to práve Steve B."

Natália sa preto rozhodla producenta osloviť a odpoveď prišla veľmi rýchlo. "Priznám, sa že keď sme mu napísali, neočakávali sme, že odpíše. Nuž a v dobrom nás šokoval. Pieseň sme mu poslali večer a ráno nás už čakala odpoveď aj s novým masterom. Bez toho, že by sme mu za to poslali čo i len dolár. Samozrejme, zaplatili sme, ale až na naše naliehanie," vraví speváčka s tým, že to nie je prístup, na ktorý by bola zvyknutá. Speváčka sa navyše pochválila, že od producenta dostala aj ďalšiu ponuku na spoluprácu.

Pripomeňte si jej predchádzajúci singel Osud:


Redakciu Hudba.sk informovala Eva Sládková z Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Michal Jakubec (koláž Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti