Hlavná stránka

>

Správy

>

Jimmy Pé vyráža na druhé americké turné. Zahrá v kluboch v Kalifornii aj na Floride

Jimmy Pé vyráža na druhé americké turné. Zahrá v kluboch v Kalifornii aj na Floride

Jimmy Pé vyráža na americké turné
Zdroj: Michal Zahornacký
17.05.2022 - 12:30 | redakcia

Los Angeles, Miami, San Francisco či Las Vegas. To sú niektoré zo zastávok amerického turné slovenského dídžeja a producenta Jimmyho Pé, ktoré štartuje už v stredu 18. mája v L.A. Autor viacerých úspešných EP a singlov, ktoré hrávajú aj svetoví dídžeji, sa do USA so svojou hudbou vráti po štyroch rokoch.Tentokrát má Jimmy Pé, vlastným menom Juraj Hrabal, okrem samotných hraní, ktorých má v amerických mestách naplánovaných sedem, ešte jeden dôležitý cieľ. Chce si na tamojšej scéne nájsť človeka, ktorý by mu v budúcnosti v zámorí pomáhal s dohadovaním vystúpení.

"Na tomto turné som pracoval od februára a musím povedať, že ma to dosť vyšťavilo. Je naozaj ťažké si všetko organizovať sám popri rôznych deadlinoch v hudbe a v robote. Jeden z hlavných dôvodov mojej cesty do USA, okrem samotného hrania, je skúsiť tam nájsť človeka, ktorý by mi pomohol s bookingom v Spojených štátoch."

Spoznať ľudí a "nacítiť scénu"

Celkovo bude Jimmy Pé v USA viac ako mesiac a okrem akcií, na ktorých bude sám vystupovať, sa zúčastní aj ďalších hudobných podujatí. "Už tento najbližší víkend ma DJ Craze a A-Trak pozvali na môj najobľúbenejší festival elektronickej hudby EDC Las Vegas, na ktorom budú hrať spoločný b2b DJ set. Na tom festivale hrá strašne veľa mojich obľúbených producentov a neviem sa dočkať, až ich spoznám a uvidím hrať live."

"Moje turné štartuje už túto stredu v Los Angeles na akcii Scenario, ktorá je voľným pokračovaním legendárnej párty Low End Theory, na ktorom som mal tú česť hrať v roku 2018. Najviac sa teším na to, že postretávam rôzne crew, s ktorými som už dlhšie v kontakte, a budem mať možnosť nacítiť celú scénu," dodáva Juraj.


Nové EP aj investičný projekt pre fanúšikov

Počas pobytu v zámorí plánuje producent vydať nový videoklip a EP s názvom Puzzle, na ktorom ponúkne viacero zaujímavých spoluprác. Jeho klubový elektronický sound obohatia svojimi hlasmi slovenská speváčka Laura Weng, indiepopový spevák Toello, duo Sanahaus a kalifornská raperka Alma Rosae.

Okrem toho sa Jimmy Pé stane súčasťou zaujímavého rozbiehajúceho sa investičného projektu Ikiseq, ktorý vznikol v Česku. Ide v podstate o investovanie do ľudí a ich talentu. "Celé je to o tom, že môžeš investovať do talentovaných ľudí a ak sa im podarí v nejakej dobe preraziť vo svojom remesle, tak ti budú ročne odvádzať percentá zo zisku. Je to fajn pre obidve strany, pretože fanúšikovia môžu talentovaným umelcom pomôcť posunúť svoju kariéru na vyššiu úroveň a následne sami profitovať z ich úspechu," vysvetľuje Jimmy Pé.

"V mojom prípade to ideme mieriť na to, aby som sa mohol etablovať na americkej scéne a byť tam čo najdlhšie bez toho, aby som musel mať dve roboty. Chceme primárne vytvoriť čas na stretávanie sa s ľuďmi z hudobnej brandže, byť v štúdiu a nájsť si tím, ktorý by sa staral o moje hrania a kariéru, teda manažéra a bookingového agenta," uzatvára.

Text: Ghostwriter PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti