Hlavná stránka

>

Správy

>

White Place vydávajú skladbu a videoklip Nocebo

White Place vydávajú skladbu a videoklip Nocebo

White Place, videoklip Nocebo, 2022
Zdroj: Adrián Jenčo
17.05.2022 - 13:30 | redakcia

Slovenská kapela White Place prichádza s tretím oficiálnym singlom z pripravovaného albumu In Context, ktorého vydanie je plánované na koniec roka 2022. Skladbu Nocebo zverejnila štvorica spolu s videoklipom.Pieseň pojednáva o podvedomom presvedčení pacienta o negatívnych vedľajších účinkoch liečebnej látky, ktoré nabral po zlej predchádzajúcej skúsenosti alebo o ktorých bol vopred informovaný. Tieto stavy sa v takom prípade vyskytujú aj vtedy, ak daná látka vedľajšie účinky štandardne nemá. 


"Je fascinujúce, aký je tento jav v spoločnosti rozšírený. Ak napríklad človek neverí liekom po predchádzajúcich zlých skúsenostiach, skutočne mu už ďalšie nebudú účinkovať. Je to bezvýchodisková situácia," hovorí frontman skupiny Daniel Jenčo, autor textu a spoluautor hudby, ktorú zložil spolu s bratom Máriom.


Prvá verzia skladby zaznela na video koncerte Empty Session, ktorý bol vydaný v decembri minulého roka. Túto koncertnú verziu je stále možné zhliadnuť na Youtube.

Oficiálny videoklip k piesni Nocebo bol natočený na experimentálnej scéne prešovského Divadla Jonáša Záborského. O kameru sa postaral už tradične Adrián Jenčo. Réžiu, strih, efekty a celkovú koncepciu klipu zastrešil Daniel Jenčo. 

White Place okrem Daniela tvorí jeho brat Majo Jenčo, ktorý hrá na gitaru, klávesy a sampler, bubeník Lukáš Fabian a basák, gitarista a producent Stano Čorej

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za kapelu White Place poskytol Matej Kráľ. Správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych profiloch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti