Hlavná stránka

>

Správy

>

Celeste sa ocitla na hrane vďaka filmu Kto je ďalší? Pozrite si jej emotívnu novinku

Celeste sa ocitla na hrane vďaka filmu Kto je ďalší? Pozrite si jej emotívnu novinku

17.06.2019 - 10:00 | redakcia

Na novom slovenskom filme režiséra Mira Drobného spolupracovala aj známa slovenská speváčka Celeste Buckingham, ktorá k snímke Kto je ďalší? zložila emotívnu skladbu Voiceless. K singlu, ktorý opisuje ničivé dopady sociálnych sietí a internetu na životy ľudí, vznikol aj videoklip. V ňom sa Celeste Buckingham ocitá na hrane.


V závere letných prázdnin, 22. augusta, sa do slovenských kín dostane nový film z dielne režiséra, scenáristu a producenta Mira Drobného, ktorý sa podpísal pod úspešnú snímku Rytmus - Sídliskový sen. Tentokrát síce siahol po úplne inej téme, no aj v prípade tohto filmu má veľký priestor hudba. Augustové uvedenie filmu Kto je ďalší? na plátna kín budú sprevádzať viaceré skladby od známych interpretov.

Prvou z nich, ktorú tvorcovia predstavujú, je pieseň Voiceless v podaní Celeste Buckingham. Silná výpoveď charizmatickej umelkyne reflektuje tému snímky. "S radosťou som prijala ponuku zložiť a naspievať jednu z titulných skladieb tohto filmu. Nie je to ďalší bežný film. Je o veľmi ťažkých témach, ktoré sa dotýkajú najmä tých z nás, ktorí sme vyrástli v dobe internetu, sociálnych sietí a odcudzenia skutočných vzťahov medzi nami. Či už doma, na ulici alebo v škole," hovorí speváčka.  


Riskantná balkónová scéna

Premiéru soundtracku sprevádza rovnako emotívny videoklip, v ktorom si okrem záberov z filmu zahrala aj samotná Celeste Buckingham. V rámci nakrúcania videoklipu speváčka - rovnako ako aj hlavná protagonistka filmu, americká herečka Anita Sonnberger - reálne preliezla zábradlie balkóna na 10. poschodí výškovej budovy. Symbolicky tým vyjadrila, že mnohé obete tohto odcudzenia sa dostanú na hranu a nie vždy sa im podarí dostať sa na tú správnu stranu. Celeste i Anita museli prekonať strach z výšok, nebezpečná scéna sa preto natáčala až štyri hodiny.

Sympatickej speváčky sa téma filmu Kto je ďalší? osobne dotkla - ako prezrádza, s hlavnými hrdinami filmu a ich pocitmi sa dokáže plne stotožniť. "Mám osobné skusenosti, ktoré sú podobné tým z filmu, napríklad čo sa týka sexuálneho zneužitia. Verím, že hudba je univerzálnym jazykom a že cez ňu vieme riešiť aj témy, ktoré sú niekedy až príliš náročné na bežnú debatu. Dúfam, že ľudia sa po zhliadnutí tohto filmu zamyslia nad svojimi blízkymi, ktorí si možno niečím podobným prešli, alebo prechadzajú, a nebudú ich za to súdiť, ale práve naopak im budú oporou," dodáva Celeste.  

Film s medzinárodným obsadením

V očakávanom filme, inšpirovanom skutočnými príbehmi, v ktorých internet svojich hlavných hrdinov priviedol až na hranicu života a smrti, sa predstaví napríklad americký herec Brian Caspe, ktorý si zahral vo filmoch Hellboy, Mission Impossible: Ghost Protocol či Operácia Anthropoid. Ťahákom je aj ruská modelka Angela Nikolau, ktorá dobýja svet rooftopperov a jej kolegovia z tohto adrenalínového a nebezpečného prostredia Rus Vadim MakhorovVitaliy Raskalov z Ukrajiny.

Okrem medzinárodného obsadenia a destináciami, v ktorých sa nakrúcal, sa divácky potenciál filmu zvyšuje aj vďaka pozitívnym reakciám odbornej verejnosti. Triumfoval na filmovom festivale v Moskve a v Minsku a na prehliadkach v Barcelone, Glasgowe, Istanbule, Vallette (Malta), mexickom Oaxace, indickom Bombaji a nigérijskom Lagose bol zaradený do finálových skupín, na tzv. official selection.

Slávnostná kinopremiéra filmu Kto je ďalší? je naplánovaná na 22. augusta. Do slovenských kín ho prinesie Bontonfilm Slovensko.

Prečítajte si tiež:

ROZHOVOR s režisérom filmu Kto je ďalší? Nič podobné ešte na Slovensku nebolo, to, čo v kine uvidíte, sa môže stať každému

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Adriana Čahojová zo Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: archív speváčky


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti