Hlavná stránka

>

Správy

>

Space Recorder sa pripomínajú singlom Chyba je vo mne. Pozrite si videoklip

Space Recorder sa pripomínajú singlom Chyba je vo mne. Pozrite si videoklip

17.06.2019 - 12:30 | redakcia

Bratislavská skupina Space Recorder začiatkom roka zverejnila prvýkrát pesničky v slovenčine na EP s názvom Chyba je vo mne. Teraz z neho predstavuje titulnú skladbu aj s videoklipom, ktorý mal v nedeľu 16. júna premiéru na Youtube a Facebooku.


Kapela nahrala slovenské EP s dvomi skladbami Chyba je vo mneMáme sa fajn. "S produkciou nám pomáhal známy slovenský producent a hudobník Erik 'Losos' Horák. Spolu s Erikom sme sa zhodli, že práve tieto dve veci sú z našej najnovšej tvorby najsilnejšie. K obom pesničkám sme plánovali spraviť klip, prvým je Chyba je vo mne," povedal gitarista Richard Ďurana, ktorý je aj autor oboch skladieb.  

"Je to pesnička o pohnutom vzťahu s otvoreným koncom a silnou vnútornou reflexiou. Presne v tomto duchu sme chceli poňať aj klip. Aj keď sa môže zdať, že ide o koniec lásky, nie je to jednoznačné. Nechceli sme všetko vysloviť a úplne dopovedať a myslím, že tento moment najlepšie vystihuje záver videa," hovorí speváčka skupiny Alexandra Malá.


Dôraz na kontrast a emócie

Aj keď Space Recorder boli pôvodne rozhodnutá spraviť video vo vlastnej produkcii, so scenárom skupine pomohla mladá scenáristka Veronika Gregušová, ktorá načrtla príbeh videa a vymyslela aj nosné scény.

"Text, hudba aj nálada pesničky majú v sebe jemný kontrast. Ten sme chceli zachytiť aj v klipe. Je to koniec, prestávka alebo iný začiatok vzťahu? Je to láska alebo neláska? Sú to milenci alebo priatelia? Je to v Bratislave, Paríži alebo v Ružomberku? Tomu sme prispôsobili aj výber hereckej dvojice. Aj keď sú Sophia a Denis neherci, myslím, že sa nám nakoniec ten krásny kontrast podarilo zachytiť," hovorí basgitarista Timotej Strieš, ktorý tiež pomáhal s natáčaním videa.  

"Sophia sa sťahuje od frajera. Spomína si pri tom na krásne chvíle, úsmevy a objatia, ktoré spolu zažili. Vie, že ho má rada, ale bojí sa niesť bremeno lásky," vysvetľuje Saša. "Jar bola upršaná a studená, dlho sme čakali na pekný slnečný deň. Vedeli sme, že chceme robiť dlhé pomalé zábery, pre ktoré je prirodzené svetlo tým najkrajším efektom. Hlavne, ak natáčate v exteriéri aj interiéri," vysvetľuje gitarista Roman Piška a autor videa. "Emócia je v umeleckom vyjadrení to, čo rozvibruje vnútro pozorovateľa. V hudbe ju máme, výzva bola preniesť ju aj do obrazu," uzatvára.

Redakciu Hudba.sk informoval Richard Ďurana. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti