Hlavná stránka

>

Správy

>

Tomáš Klus chystá album s Janáčkovou filharmóniou. Predstavia ho aj v Bratislave

Tomáš Klus chystá album s Janáčkovou filharmóniou. Predstavia ho aj v Bratislave

17.06.2019 - 15:10 | redakcia

Úspešná spolupráca Tomáša Klusa, Cílovej skupiny a Janáčkovej filharmónie Ostrava, ktorá sa začala vo februári 2018 koncertom v Dolnej oblasti Vítkovice, pokračuje. V týchto dňoch vzniká ich prvý spoločný album Klusymfonie s piesňami Tomáša Klusa v aranžmánoch pre symfonický orchester. Výsledok budete môcť počuť naživo aj v Bratislave.


Prvé spoločné nakrúcanie prebiehalo od 12. do 15. mája. Do predaja sa album Klusymfonie dostane v priebehu novembra, no už v najbližších dňoch Tomáš Klus predstaví videoklip k jednej z piesní, ktorý vznikol počas nahrávania albumu. Krátko po vydaní nahrávky, 26. novembra, s tam, kde to všetko začalo - v Dolnej oblasti Vítkovice v Ostrave - začne aj rovnomenné turné. Pokračovať bude koncertmi v Brne (29.11.), Bratislave (1.12., AXA aréna NTC), Pardubiciach (3.12.) a ukončí ho 4. decembra koncert v Prahe.

Tomášovi Klusovi pripravil netradičné aranžmány na album Klusymfonie, vrátane doteraz nenahratých úprav noviniek z aktuálneho albumu Spolu (2018), člen Cílovej skupiny, skladateľ a basgitarista Jan Lstibůrek, ktorý sa postaral aj o aranžmány prvého spoločného koncertu s Janáčkovou filharmóniou Ostrava. "Absolútna voľnosť, ktorú som od Tomáša dostal pre tvorbu symfonických aranžmánov, je skvelá a zároveň zaväzujúca. Snažili sme sa na skladby pozrieť novou optikou. Nielen pripísať ďalšie nástroje, ale väčšinu piesní vystavať nanovo tak, akoby vznikali priamo pre stretnutie Cílovej skupiny s Janáčkovou filharmóniou," hovorí Lstibůrek.

Pozrite si krátky fanúšikovský záznam zo spomínaného prvého koncertu:


Ostravských filharmonikou počas nahrávania albumu Klusymfonie dirigoval Jan Kučera, o hudobnú réžiu sa postaral Petr Gablas a majstrom zvuku bol Jiří Topol Novotný. Vizuál a grafiku turné Klusymfonie spracovali Šimon Kuba a Dana Ledl (Myokard).

Janáčkova filharmónia Ostrava, ktorej riaditeľom je Jan Žemla, má na svojom hudobnom konte aj ďalšie úspešné prierezové projekty so speváčkami, spevákmi a skupinami z rôznych žánrov. Koncertovala s interpretmi ako Jaromír Nohavica, Dan Bárta, Iva Bittová, Čechomor, Vojtěch Dyk a B-Side Band, Ewa Farná a ďalší.

Tomáš Klus sa teda tento rok na Slovensko po úspešnom jarnom turné k albumu Spolu (reportáž) vráti ešte raz. Koncert bude výnimočným a neopakovateľným zážitkom, pričom jeho fanúšikovia ho v tejto pozícii u nás uvidia vôbec po prvýkrát. Klusymfonie zaznie v podaní Tomáša Klusa, Cílovej skupiny a Janáčkovej filharmónia Ostrava v bratislavskej AXA Aréne NTC v nedeľu, 1. decembra.

Prečítajte si rozhovor: Tomáš Klus: Hudba má spájať, nie rozdeľovať

Turné Klusymfonie 2019:

26.11. - Ostrava
29. 11. -Brno
1. 12. - Bratislava, Aegon Aréna NTC
3. 12. - Pardubice
4. 12. - Praha

Vstupenky:  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti