Hlavná stránka

>

Správy

>

Martin Kavulič a kapela Instinct vydávajú chytľavý letný singel aj s videoklipom

Martin Kavulič a kapela Instinct vydávajú chytľavý letný singel aj s videoklipom

17.07.2020 - 11:00 | redakcia

Autorom hudby k novinke Slovensko leto a tma je Martin Kavulič, ktorý je známy ako producent a autor piesní speváčky Kristíny. Pod text sa podpísal textár Kamil Peteraj. Martin pracoval na piesni s chlapcami z kapely Instinct už od minulého roka a nezastavila ich ani karanténa.


"Prvé demo piesne nám Martin poslal ešte na jeseň, párkrát sme si ju zahrali na skúške a hneď sa nám zapáčila. Odlišuje sa trochu od našich piesni, čo je len dobré, lebo to ešte viac oživí naše koncerty," hovorí gitarista kapely Instinct Miro Maršík. Martin a chalani sa prvýkrát stretli v štúdiu tesne pred zatvorením hraníc vo februári, kde stihli nahrať spevy a Martin mohol ďalej pracovať na piesni vo svojom štúdiu. V júni bola skladba hotová. "Pieseň Slovensko leto a tma je ľahká tanečná a rytmická pieseň, ktorá na mňa v tomto prázdninovom období pôsobí ako výborný impluz na letnú náladu. Lukášov spevácky prejav vystihuje atmosféru, melódiu a text piesne," hovorí Martin Kavulič.

Svieži letný videoklip vznikol v réžii Martina Mika a v produkcii Illuminate XXXX Production. "Natáčanie klipu bolo pre nás niečo nové nakoľko sme eště nemali možnosť točit s väčším teamom produkcie, ako bolo v tomto prípade. Samotný klip aj scénár sme ladili trošku na rýchlo, ale verím, že výsledok stojí za to a vizuálne sme sa posunuli ako kapela opäť ďalej. V samotný natáčací deň bolo extrémne horúco, čo trošku sťažovalo natáčanie, rozhodne to však bolo lepšie, ako keby malo pršat. Takto to aspoň pridalo na výsledku, kedže sa jedná o letný song," dopĺňa spevák Lukáš Ciho.


Martin Kavulič sa pohybuje na hudobnej scéne ako producent a autor už vyše 20 rokov. Pri tvorbe a produkcii piesní rád používa tradičné slovanské prvky a hudobné nástroje, ktoré oživia súčasný pop. Martin dlhodobo spolupracuje s textárom Kamilom Peterajom na tvorbe piesní speváčky Kristíny. Jej Youtube kanály dosahujú celkovo vyše 200 mil. videní. Medzi najúspešnejšie piesne patria Horehronie, Ta ne, Jabĺčko, Pri Oltári, Navždy.

Kapelu Instinct tvoria dvaja Slováci, spevák Lukáš Ciho a gitarista Miro Maršík a dvaja Česi, bubeník Ondřej Simon a basgitarista Martin Havelka. Kapela vzinkla v Prahe pred 9 rokmi a dnes ju môžu poslucháči poznať nielen zo slovenských rádií, ale aj z mnohých koncertov. Medzi jej najznámejšie piesne patria Na život a na smrť, Praha, či úspešný cover skupiny Elán Zlodej slnečníc.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Miroslav Maršík. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti