Hlavná stránka

>

Správy

>

Karpatskí Pastieri vydali eponymný debutový album

Karpatskí Pastieri vydali eponymný debutový album

17.09.2019 - 11:00 | redakcia

Slovenská kapela Karpatskí Pastieri v lete uviedla na trh svoj debutový album s rovnomenným názvom. Nahrávka pozostáva z ôsmich skladieb, ktoré vznikali zhruba pred 15 rokmi, ale nakoľko sa hudobníci nikdy nedopracovali k ich oficiálnemu vydaniu, rozhodli sa spoločne, že to urobia práve v tomto období.


Po pol roku usilovnej práce v štúdiu RatNoise u gitaristu a producenta Branislava Biznára tak uzavreli pomyselný kruh svojej minulosti a obľúbené staré skladby podrobili nekompromisným úpravám. Vďaka tomu získali moderný zvuk a aranžmánovo a kompozične ich posunuli na vyššiu úroveň.

"Za tých desať rokov, odkedy sme našu hudobnú aktivitu v rámci kapely ukončili, sa každý z nás hudobne posunul ďalej. Bolo nám teda jasné, že to musíme celé uchopiť nanovo a pozrieť sa na to cez náš objektív dnešnej doby. Súčasne sme ale chceli zachovať charakter a spirit jednotlivých pesničiek. Nájsť kľúč k tomu, ako to urobiť, nebolo jednoduché. Myslíme si ale, že sme to nakoniec zvládli veľmi dobre, hlavne teda vďaka nášmu producentovi Branislavovi Biznárovi a s výsledkom sme absolútne spokojní," uviedli členovia skupiny Karpatskí Pastieri.


Album pokrstili na Pohode

Sedem textov na albume, ktoré vznikli zhruba v podobnom období ako samotné skladby, pochádza z pera režiséra Patrika Lančariča. K súčasným aranžmánom piesní výrazne prospela nová posila v kapele, bubeník Emil Frátrik, ktorý je známy svojím nezameniteľným a originálnym štýlom hrania.

Kapela si k nahrávaniu prizvala aj pár svojich obľúbených hostí. O perkusie v skladbe Matrix sa postaral najznámejší latinsko-americký perkusionista pôsobiaci na Slovensku Eddie Portella a na sláčikové nástroje v skladbách Karpatskí pastieri a Matrix si zahrala vynikajúca huslistka, pôvodom z Bulharska, Elena Minkova. O hovorené slovo v skladbe Matrix, ktoré napísal dramaturg Peter Pavlac, sa postarala známa slovenská herečka Jana Oľhová.

Album vyšiel pod značkou Artforum Pezinok a kapela ho už v júli pokrstila na najväčšom slovenskom festivale Pohoda v Trenčíne. Funkciu krstných rodičov prevzalo pod svoj patronát FSH.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol PR manažér Michal Neffe.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti