Hlavná stránka

>

Správy

>

Simply Red sa vrátia na Slovensko. V novembri 2020 vystúpia v NTC

Simply Red sa vrátia na Slovensko. V novembri 2020 vystúpia v NTC

17.09.2019 - 08:30 | redakcia

Svetoznáma britská popová kapela Simply Red ohlásila európske turné. S novým albumom Blue Eyed Soul sa počas budúcoročnej jesene predstavia v 33 európskych mestách. Je medzi nimi aj Bratislava, koncert v aréne Národného tenisového centra je naplánovaný na 20. novembra 2020.


Anglická formácia Simply Red na čele so spevákom Mickom Hucknallom potešila svojich fanúšikov hneď dvakrát. Po tom, čo kapela oznámila, že ich nový album Blue Eyed Soul uzrie svetlo sveta už 8. novembra tohto roka pod hlavičkou vydavateľstva BMG, odhalila aj podrobnosti o dlho očakávanom turné po Spojenom kráľovstve, Írsku a Európe. Koncertná šnúra naprieč Európou je naplánovaná na rok 2020 a chýbať nebude ani zastávka na Slovensku.

"S ročným predstihom a s radosťou ohlasujeme koncertnú šnúru Simply Red. Formácia si svojimi koncertmi získala srdcia Slovákov už niekoľkokrát. Budúcoročný koncert bude venovaný novému albumu Blue Eyed Soul, no nezaobíde sa ani bez najväčších hitov tejto úspešnej anglickej kapely," informovali zástupcovia usporiadateľskej agentúry Vivien. Fanúšikovia sa môžu tešiť na hity ako Stars, Holding Back the Years, Fairground či Money’s Too Tight To Mention, ktoré mapujú hviezdnu kariéru kapely.


Ikona anglického zoskupenia, červenovlasý frontman Mick Hucknall, je spevákom, skladateľom a lídrom Simply Red už od jej začiatkov v roku 1985. Od roku 1986 ho sprevádza saxofonista Ian Kirkham. Súčasné zloženie sa nezmenilo od roku 2003 a na najnovšom turné predvedú hudobníci všetky silné stránky, ktoré sú kapelu typické. "Veľmi chcem, aby sme si hranie užili, aby sa publikum zdvihlo a hýbalo sa. A aby do toho všetci vložili svoje srdce. Všetko je to o tom zachytiť Groove," vyjadril sa Mick Hucknall.

Nový album Blue Eyed Soul kapela z veľkej časti nahrávala naživo, zvyšok zvukových stôp bolo neskôr nahraných v British Grove Studios v Londýne. Autorom všetkých desať skladieb vrátane nového singla Thinking Of You je Hucknall. Producentom albumu sa stal Andy Wright, ktorý so skupinou spolupracuje už dlhé roky. Hudobné odkazy sú v rytmoch klasického funku a soulu, reprezentovaného legendami ako Wilson Pickett, Dyke and the Blazers, James Brown alebo Tower of Power. "Teším sa na živý koncert, pretože je skutočný," povedal Hucknall o live predstavení nadcházajúceho albumu. "Chcem sa baviť," dodal na záver.

Bratislavský koncert sa uskutoční 20. novembra 2020 v AXA Arene NTC. O dva dni neskôr (22.11.2020) sa kapela predstaví aj v priestoroch Forum Karlín v Prahe. Predpredaj vstupeniek na oba koncerty bude spustený už tento piatok 20. septembra.


Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Janka Marczellová. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke www.vivien.sk.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti