Hlavná stránka

>

Správy

>

Vychádza album Fúzie Zuzany Mikulcovej. Vypočujte si singel s Jakubom Königom

Vychádza album Fúzie Zuzany Mikulcovej. Vypočujte si singel s Jakubom Königom

17.09.2021 - 15:00 | redakcia

Medzinárodný audiovizuálny projekt Fúzie speváčky a skladateľky Zuzany Mikulcovej dostal finálnu albumovú podobu. Výnimočné hudobné spojenia s Danom Bártom, Barborou Mochowou, Larou Abou Hamdan a Petrom Lipom spolu s vydaním albumu dopĺňa skladba Můj stín s frontmanom českej skupiny Zvíře jménem Podzim, Jakubom Königom.


"Túto Fúziu sme s Jakubom nahrávali na dve etapy. Koniec skladby sme nakrútili v noci a zbytok hneď skoro ráno, aby sme to stihli ešte pred otvorením kaviarne. Mali sme málo možností a času a vyskytlo sa aj veľa okolností, ktoré by nám to nahrávanie mohli pokašlať. Nakoniec to vyšlo a myslím, že celý náš tím si doslova užíva toto lavírovanie v ťažkých podmienkach. Aj preto sú pre mňa Fúzie unikátne a krásne. Vždy z toho máme obrovský a nezabudnuteľný zážitok," povedala o vzniku novej hudobnej fúzie Zuzana Mikulcová.

Jakub König v projekte Fúzie okrem skladby Můj stín, v ktorej spolu so Zuzanou Mikulcovou aj spieva, spolupracoval tiež na texte piesne Zítra ráno"Musím povedať, že písanie oboch textov do projektu Fúzie bol pre mňa trochu oriešok. Zuzana a jej chlapci sa svižne pohybujú v žánrových vodách, ktoré boli pre mňa donedávna celkom neprebádané. Obidva texty vznikali dlho a mali mnoho rôznych verzií, až kým neskôr celkom nečakane a v okamžiku doslova vyskočili vo finálnej podobe. Bola to pre mňa veľká lekcia otvorenosti a dôvery, že všetko dobre dopadne. Čo sa nakoniec aj stalo. A rád by som Zuzke a celému projektu Fúzie poďakoval za nevšedné zážitky a nečakané spojenia. Som veľmi rád, že som sa na tom mohol podieľať," povedal o spolupráci líder skupiny Zvíře jménem Podzim a projektu Kittchen.

Zvuková a obrazová podoba všetkých skladieb projektu Fúzie vzniká vždy spolu a naživo. Nahrávanie skladby Můj stín prebehlo v kaviarni Styl a interiér v centre Prahy na Vodičkovej ulici. Atmosféru nočno-ranného hudobného stretnutia Zuzany Mikulcovej a Jakuba Königa s hudobníkmi Michalom Šelepom, Gáborom Tokárom a producentom Andrejom Hruškom na obraz zaznamenal a do videoklipu spracoval Dominik Janovský. 


Okrem skladby a videoklipu Můj stín dnes, 17. septembra, vychádza aj digitálna verzia albumu Fúzie. Uvedenie fyzickej podoby albumu, ktorou bude USB nosič, prebehne 30. septembra. Na koncerte v bratislavskom .klube pod lampou ho Zuzana a jej kapela do života uvedú spolu so sýrskou speváčkou Larou Abou Hamdan, ktorá odohrá aj svoj vlastný minikoncert. Oficialny krst albumu Fúzie v Českej republike bude 23. októbra v pražskom klube Jazzdock.

"Album Fúzie je pre mňa splneným snom. Keď si spomeniem, že tento ambiciózny nápad vznikol v malej pivničke pri vínku vo Vieche. S Andrejom sme ho dali na papier a napriek všetkým zložitým okolnostiam s pandémiou a zákazmi nezostalo len pri plánoch a rečiach, ale podarilo sa nám ho zrealizovať a dotiahnuť do konca. Každá spolupráca vytvorila niečo špecifické a pre mňa veľmi unikátne. Som nesmierne vďačná všetkým, ktorí mali odvahu, chuť a ochotu podporiť tento náš srdcový projekt," hovorí o nezvyčajnom albume Zuzana Mikulcová. 

Hudobný producent Andrej Hruška na záver dodáva: "Fúzia – to je splynutie, zlúčenie. Pre mňa je to názov nášho projektu, ktorý vystihuje všetko. Hudba ako nástroj neverbálnej komunikácie v ňom vytvára ohybný most pre rôzne kultúry, jazyky, vek. S ľahkosťou a nenútene podporuje myšlienku, že všetko so všetkým súvisí. Každá z týchto fúzií je ako živá fotografia, ktorá zachytáva sled udalostí, myšlienok a pocitov celého tímu. Pre nás je to dlhý a krásny čas procesu jej vzniku, ktorý je pre poslucháča a diváka zhmotnený len do niekoľkých minút."

Vypočujte si album Fúzie na Deezeri:Projekt Fúzie je audiovizuálna umelecká reflexia na súčasnú spoločenskú situáciu v otázkach národnostných menšín a narastajúceho extrémizmu a rasizmu. Hudbou ako najuniverzálnejším dorozumievacím jazykom chce búrať pomyselné hranice a spájaním a spoluprácou umelcov vytvoriť nielen hudobnú, ale aj ľudskú a spoločenskú fúziu rôznych kultúr a jazykov.

Album Fúzie s podtitulom "Keď hudba spája" získal v tejto pre hudbu a kultúru neľahkej dobe podporu fanúšikov a uspel v crowdfundingovej kampani na Hithit.sk. V netradičnej podobe na USB vydá české vydavateľstvo Tranzistor.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Rado Mešša. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach speváčky zuzanamikulcova.com a www.facebook.com/ZuzanaMikulcova.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti