Hlavná stránka

>

Správy

>

Vypočujte si, ako české hviezdy prespievali protikomunistický song Karla Kryla

Vypočujte si, ako české hviezdy prespievali protikomunistický song Karla Kryla

17.10.2013 - 09:45 | redakcia

David Koller, Michael Kocáb, Vojta Dyk, Dan Bárta, David Kraus, Milan Cais z Tata Bojs, Ben Cristovao, Jan Maxián, Jaroslav Smejkal či Vladimir 518. Tí všetci naspievali protestsong, ktorým chcú ľudí dostať k voľbám a upozorniť na to, že nechcú vo vláde komunistov.


Ide o novú verziu piesne Tak vás tu máme od legendárneho Karla Kryla, ktorú pripravil David Koller s DJom Mikeom Trafikom a dvomi členmi svojej kapely - basgitaristom Martou Minárikem a gitaristom Michalem Pelantem. K jej naspievaniu si pozval neobvyklú skupinu hudobníkov, a to aj omnoho mladších či žánrovo úplne inak zameraných. Vypočujte si, ako znie spojenie stálic českej scény s rapermi či superstaristami.


Pieseň má zároveň byť aj pozvánkou na koncert, ktorý sa uskutoční už 21. októbra na Staromestskom námestí v Prahe. Jeho hlavnou hviezdou bude kapela Lucie, no vystúpiť by okrem iných mali aj PSH, Chinaski či Pražský výběr.

"Sme občianska iniciatíva, spojenie ľudí, ktorým nie je ľahostajný stav vecí okolo nás. Apatia a rozčarovanie sú veľké, ale s nimi to nikam nepovedie. Nevidíme budúcnosť v oživovaní komunistickej zombie, ani v pohybe našej krajiny smerom do Kremlu. Vidíme ju v samostatne mysliacich slobodných ľuďoch. Prvým krokom je, že pôjdeme voliť. Nehovoríme koho voliť, vieme ale, koho nevoliť," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré začiatkom týždňa vydala iniciatíva Nikagda nězabuděm stojaca za koncertom i protestsongom.

Zdroj: iDnes.cz, archív Hudba.sk
Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti