Hlavná stránka

>

Správy

>

Klipový seriál Dana Kapitána pokračuje novinkou Ja som alright

Klipový seriál Dana Kapitána pokračuje novinkou Ja som alright

17.10.2021 - 13:00 | redakcia

Sériu videí z nového EP RN´D odštartovala skladba s názvom O ženách. Príbeh sa začal na byte a v aktuálnom druhom videu k singlu Ja som alright, krúži hlavný spevák Dano Kapitán so svojim producentom Hoodinim po celom meste.


Celý projekt ako celistvý príbeh? Taký je koncept nového projektu od Dana Kapitána. Ten ako čerstvý člen Zrazoo Records vydal v svoje 5-trackové EP s názvom RN´D, ktorého príbeh pokračuje druhou skladbou s názvom Ja som alright, v ktorej sa Dano vozí mestom spoločne s Hoodinim, ktorý produkoval celé EP. O réžiu videoklipu sa opäť postaral Martin Miko z Illuminate Production, ktorý má na svedomí aj ďalšie Danove na seba nadväzujúce skladby.

"Dostali sme nosnú myšlienku, na ktorú sme prichystali vizuálnu ideu. Myšlienkovo nadväzujeme na to ako Dano odchádza z bytu a ide odviesť svojich kamarátov. Čiže ide o zatiaľ dejovú linku jedného dňa, ktorá sa v treťom klipe trocha viac vyostrí," naznačuje pokračovanie ku ďalšej skladbe režiser celej video série Martin Miko z Illuminate Production.


Hudobnú produkciu tejto skladby ako aj celého EP je spomínaný Hoodini a príbehový koncept vizuálov vymyslela Danova sestra Romana. Prostredníctvom klipov dostanú fanúšikovia postupne ucelený príbeh, ktorý sa postupne začína dejovo kryštalizovať. Dano ako už stály člen hudobného labelu Zrazoo Records si svoje nové EP a vizuálne prevedenie každej skladby veľmi užíva. Ako píše na sociálnej sieti, za hudobnú voľnosť a slobodu môže poďakovať najmä svojmu labelu, ktoré mu verí a podporuje ho v jeho umeleckých krokoch.

"Dano je špecifický typ umelca, no veľmi nadaný a naším hlavný cieľom je odbúrať jeho image refrénového speváka a nakopnúť jeho sólo dráhu. V tomto prípade sme stáli na začiatku, keďže EP Rn´D je Danov prvý komplexný release pod vydavateľstvom Zrazoo Records," vysvetľuje prvý spoločný projekt Dalibor Frankovič, Director Zrazoo Records.

Celé EP RN´D príbehovo otvára prvá skladba O ženách na feate s českým interpretom Bobby Blaze, ktorá dostala svoj vizuál od režiséra Martina Miku. EP pozostáva z piatich skladieb – O ženách, Duša, Ja som alright, Prší, leje a Jedna z milióna, pričom každá z nich dostane svoj videoklip a tou poslednou sa uzavrie jeden veľký hudobný príbeh, ktorý Dano hudobne sprocesoval s producentom Hoodinim a mix master mal nastarosti Gebot.

Samotný názov je známkou recesie na Danov obľúbený žáner R´n´b, keďže jeho spev pripomína, ako hovoria svetoví speváci v tomto žánri, plačlivý hlas elektrickej gitary. Každopádne názov vznikol ako pocta tomuto žánru, no na jeho konci stojí iniciálka D ako Dano Kapitán. R´n´b speváci sa považujú za lámačov sŕdc, preto aj O ženách je dramaturgicky postavená na tom, že každý má svoju fázu, kedy hľadá tú pravú lásku, no musí si prejsť ešte mnohými úskaliami, aby našiel to, čo chce mať vo vzťahu. Interpret na svojich sociálnych sieťach avizoval okrem nového EP a na seba nadväzujúcich klipov aj custom merch, ktorý sa nesie už v jesennom duchu v štýle flanelových košieľ.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Jana Trellová. Text správy sme upravili.

Foto: Zrazoo Records


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti