Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Krištof Lehotská a Peter Juhás spoločne prinášajú duet Tisíckrát

Jana Krištof Lehotská a Peter Juhás spoločne prinášajú duet Tisíckrát

17.11.2020 - 11:00 | redakcia

Začiatkom roka avizovala Jana Krištof Lehotská singlom S tebou pripravovaný druhý album. Teraz prichádza s deutom, do ktorého si prizvala Petra Juhása, ktorý sa počas nahrávania musiel popasovať so zdravotnými komplikáciami. K novinke Tisíckrát dvojica zverejnila tanečný videoklip, v ktorom účinkujú profesionálni tanečníci.


"Hneď od začiatku, ako sme s Petrom Dechetom začali pracovať na pesničkách nášho druhého albumu sme premýšľali, že by bolo fajn mať na albume aj duet alebo piesne, ktoré by boli spojením zaujímavých muzikantov, spevákov či textárov," uviedla Jana Krištof Lehotská. Rozhodnutie na prvý duet prišlo veľmi rýchlo. "Text a základná hudobná linka vznikla relatívne veľmi rýchlo," spomína Peter Dechet. "Pamätám si, ako som jeden piatkový večer koncom roku 2019 Janke posielal melódiu, či ju nenapadne nejaký námet. Asi o 30 minút mi prišla prvá sloha od Janky s námetom a tá ma natoľko inšpirovala, že zo mňa, ako sa hovorí na šupu, vypadol celý text. Na ďalší deň sme si sadli, chytili sme gitaru a pesnička bola na svete. Pri skúšaní v nás skrsol nápad, že je to ideálna pieseň na duet. A hneď sme aj začali rozmýšľať, kto by sa na skladbu najviac hodil. A tu, tak ako pieseň sľubne začala vznikať, sa jej cesta na svet začala komplikovať," dodal.

Janka spomína na výber partnera do duetu: "Priznávam, že Peter Juhás nebola prvá voľba, no sme veľmi radi, keď zareagoval na našu ponuku s tým, že sa mu, ako on rád hovorí "songa", veľmi páči, a že rád prijme ponuku na spoluprácu." Celú prípravu piesne však sprevádzalo množstvo problémov a komplikácií. V prvý nahrávací deň Peťa Juhása poštípalo "niečo" na nohe, ktorá mu opuchla a dostal takú silnú reakciu, že koncom dňa skončil v posteli s vysokou horúčkou. Keďže tento stav výrazne ovplyvnil nahrávku, rozhodli sme sa niektoré časti ešte raz prespievať, keď už Peťo bude v poriadku. "Peťo Juhás podal aj napriek zdravotným problémom až heroický výkon, keď ku koncu už nevládal stáť na nohách, no napriek tomu pracoval na plno a dal do piesne všetko. Jeho jedinečný prejav a farba hlasu dala pesničke nakoniec jej finálny charakter a atmosféru, za čo Peťovi na tisíckrát ďakujeme," dodala Janka.


Okrem vokálov sa museli niekoľkokrát prehrávať aj iné hudobné party, niekoľkokrát sa menil aranž a ešte do toho všetkého prišla aj koronakríza, ktorá stopla všetky plány. "Ako keby nám sama pesnička chcela ukázať a chcela dať pocítiť na vlastnej koži, o čom jej text vlastne je," spomína Jana. Realizácia singla trvala takmer rok. Nahrávanie, mix a mastering bol už tradične zverený domácemu nahrávaciemu štúdiu Vladislava Leškovského, bubeníka a spoluproducenta Jankinej kapely, Whateverstudio. Elektrické gitary aj tentokrát nahrával bluesový mág a výborný gitarista René Lacko. Basgitarové party nahrávala stálica Jankinej kapely basgitaristka Marta Halušová. Akustické gitary si ako vždy "nabrnkal" sám spoluautor hudby a textu Peter Dechet.

Videoklip k piesni sa natáčal v polčase korony medzi prvou a druhou vlnou. Tanečné scény boli točené v Pension & Restaurant Meridiana Bojnice, v krásnych priestoroch a výbornom podniku Paťa Kucku a jeho brata, nášho futbalového reprezentanta, Juraja Kucku. "Touto cestou by sme chceli veľmi pekne Paťovi a Jurajovi poďakovať, že nám poskytli svoje priestory a zázemie a umožnili tak realizovať náš klip."

Od samého začiatku bolo rozhodnuté, že klip bude tanečný. Pre prípravu choreografie a samotné odtancovanie oslovili výborného tanečníka, tanečného pedagóga konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch a vedúceho folklórneho súboru Vtáčnik, Tomáša Bakytu a výbornú tanečníčku, bývalú Tomášovu žiačku, dnes už tiež učiteľku tanca v súkromnej tanečnej škole Fantastic v Prievidzi Andriánu Hudákovú. Pri choreografii mali úplne voľnú ruku a stvárnenie celej piesne do tanca bolo len na nich a ich tanečnom umení. Kamery sa zhostil Peter Peo Sihelský. Strih a postprodukciu realizoval Anton Antokhov s manželkou zo Zefir production.

"Akosi sa obyčajný svet, na ktorý sme boli zvyknutí mení na virtuálny a my sme zostali akoby "zamknutí v obrazoch" ak nám sú v živote hádzané prekážky pod nohy, dôležité je veriť a bojovať sám za seba. Tak ako to bolo aj pri tvorbe samotnej tejto piesne. Celá pieseň vznikala tak nejak zvláštne s rôznymi prekážkami a je akousi spomienkou na to, ako sme to celé nakoniec Dobojovali. Dôležité je veriť v samého seba," dodala na záver speváčka.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Peter Dechet. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti