Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Lukáš Adamec prekvapil novinkou Tancuj mi. Stane sa hitom?

VIDEO: Lukáš Adamec prekvapil novinkou Tancuj mi. Stane sa hitom?

18.03.2019 - 16:30 | redakcia

Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil dlho avizovaný nový singel Tancuj mi, podľa ktorého nazval aj dvojicu jarných koncertov s hosťami. Hoci v piesni cítiť inšpiráciu domácimi popovými evergreenmi, videoklip je plný moderného tanca. Nápad na vizuál piesne sa zrodil v hlave samotného speváka a dokazuje v ňom, že hudba spája.


Samotná pieseň Tancuj mi sa začala rodiť už približne dvoma rokmi. Prvé tóny pesničky má na svedomí muzikant Tomi Okres. S víťazom Česko Slovenskej SuperStar (2011) a prvej série šou Tvoja tvár znie povedome (2016) spolupracuje už roky a výrazne sa podpísal aj pod pesničkami na jeho debutovom eponymnom albume.

"Nápad mi Tomi predstavil už veľmi dávno a odvtedy mi tam ten 'chrobák' ostal. Páčil sa mi motív a temperament tejto skladby. Úplne ku mne sadla a ja som z nej už vtedy cítil, že by mala dostať šancu na dokončenie a predstavenie ľuďom," priblížil Lukáš Adamec prvotné pocity z piesne. Napokon k nej sám zložil refrén a napísal text a začiatkom tohto roka ju spolu s kapelou v štúdiu dotvorili do finálnej podoby.  

Lukáš Adamec, nakrúcanie videoklipu Tancuj mi

Vizuálne ho inšpiroval hit od hip-hopovej legendy

Na vizuálnej podobe singla sa pracovalo vo februári, pričom Adamec mal od začiatku jasnú predstavu, že ústrednou témou videoklipu bude tanec. Istý čas sa síce pohrával s myšlienkou zasadiť tému pesničky do príbehu, čo sa mu osvedčilo v klipe Horúca láska, napokon však vyhral nápad predstaviť tanec v rôznych podobách a poukázať tak na to, že hudba a jej rytmus nepoznajú hranice. Ak totiž človek cíti hudbu, môže si zatancovať na čokoľvek.

"Priznám sa, že keď som si uvedomil, že by to malo byť čisto tanečné, v hlave sa mi ako prvý premietol videoklip od Run-D.M.C. It's Like That, kde sa odohráva tanečný battle medzi chalanmi a dievčatami. Ale na čo by sme robili súboj, keď môžeme všetci spoločne žúrovať? Napokon mi napadlo, že by sme mohli dať priestor rôznym tanečným štýlom," vysvetľuje spevák. S touto predstavou potom oslovil tanečníka a choreografa Miňa Kereša, ktorý už pri prvom rozhovore vedel ako spevákove nespracované myšlienky zhmotniť.  


Balet, pouličný tanec aj latino

Napokon sa v klipe pod Kerešovou taktovkou stretli predstavitelia rôznych tanečných štýlov od Ladylicious a The Pastels, cez baletku a latino páry, až po partiu z tanečného zoskupenia CreDance. V klipe si nakoniec zatancoval aj samotný Lukáš Adamec, hoci pôvodne to neplánoval. "Nechcel som byť aktérom tanečných výkonov, ale nakoniec som bol tak uvoľnený, že sme to proste zachytili. Boli tam so mnou veľkí profíci, s ktorými sa predsa len inak tancuje. Vedel som sa uvoľniť aj preto, že s väčšinou z nich som už v minulosti spolupracoval v rôznych projektoch," okomentoval Adamec svoje tanečné výkony. 

Tak ako samotná skladba, aj videoklip postupne graduje a vyvrcholí spoločnou tanečnou párty všetkých zúčastnených. "Myslím si, že to bola jedinečná príležitosť, ktorej som sa veľmi rád chopil. Dostal som priestor spojiť nielen rôzne tváre tanca, ale aj rôznych slovenských tanečníkov, ktorí sú profesionáli vo svojom tanečnom štýle. Dokázali sme spojiť úžasnú energiu a dokázali sme, že na túto pesničku sa vie vyblázniť podľa mňa absolútne každý," poznamenal Miňo Kereš.

Samotné nakrúcanie prebehlo za jednu noc v štýlových priestoroch multifunkčného (post)industriálneho objektu Mlynica v Bratislave. Výrobu klipu mal na starosti Marco Procházka a jeho tím, ktorí zachytili myšlienku skladby a videoklipu tak, aby z nej ľudia mali pocit slobody, nutkanie na tancovanie a dobrú náladu.

nakrúcanie videoklipu Tancuj mi

Koncerty Tancuj mi dopĺňa Peter Bič Project

Skladbu Tancuj mi Lukáš Adamec predstaví prvýkrát naživo v rámci dvoch špeciálnych koncertov venovaným ochutnávke nového albumu. Okrem tejto novinky a jeho najväčších hitov zaznejú na koncertoch i ďalšie doposiaľ nepočuté piesne. Dramaturgiu koncertov spevák oživí hosťami, ktorí sa vo vodách slovenskej hudobnej scény tešia mimoriadnej popularite. V Košiciach sa s ním už tento štvrtok 22. marca predstaví Ondrej Kandráč, ktorý okrem spoločného čísla s Lukášom a jeho kapelou v Kulturparku odpremiéruje aj vlastnú novinku Postav dom.

Druhý koncert bude 6. apríla v bratislavskom Ateliéri Babylon a ako Adamcov hosť tam zaspieva aj líder kapely IMT Smile Ivan Tásler. Na oboch koncertoch predvedie svoje bubenícke umenie víťazka minuloročnej šou Česko Slovesko má Talent Nikoleta Šurinová. Najnovšie ohláseným hosťom, ktorým sa program koncertu skompletizoval, je kapela Peter Bič Project. V oboch mestách predstaví najmä svoje slovenské hity, s ktorými v poslednom období boduje rádiách.

Vstupenky na koncerty Tancuj mi:  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Lukáša Adamca Janka Marczellová. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Marco Procházka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti