Hlavná stránka

>

Správy

>

Adam Ďurica má nový singel Jazero. Od zaľúbených vyznaní prešiel k vínu a sexu

Adam Ďurica má nový singel Jazero. Od zaľúbených vyznaní prešiel k vínu a sexu

18.04.2018 - 16:00 | redakcia

Jeho najväčšia inšpirácia zostáva rovnaká, no v novom singli Adam Ďurica svojej životnej láske už nespieva len nevinné romantické vyznania. V novinke Jazero, ktorú dnes predstavil spolu s videoklipom, sa posúva do polohy chlapa, ktorý svoju vyvolenú zoberie večer k jazeru a nebudú tam spolu chytať ryby, ale popíjať víno a odhadzovať zbytočné šaty.


Stále je to oproti explicitným skladbám o sexe v zahraničnej pop music len ekvivalent erotiky z konzervatívnejších ženských románov, no v Ďuricovom prípade je aj to niečím novým a možno budú musieť rodičia jeho detským fanúšikom aj niečo vysvetľovať. Hudobne však k veľkej zmene nedošlo. Spevák zostáva verný zvuku z posledných dvoch albumov, aj keď určitý progres od ľahkých melódií k väčšej vyzretosti ponúka aj v tomto smere. On sám svoju novinku vníma ako dôležitý míľnik v rámci svojej tvorby.

"V prvom rade chcem povedať, že som veľmi spokojný s tým, čo som doteraz vytvoril a za svojimi piesňami si stopercentne stojím. Ale tak, ako každý človek, aj ja sa chcem niekam posúvať a ďalej vyvíjať. S tým súvisí aj moja nová tvorba, ktorú najlepšie reprezentuje nová skladba Jazero, v ktorej mám aj nový image nadväzujúci na to, kde sa momentálne nachádzam a akú hudbu robím," prezradil Adam Ďurica o novom singli a jeho coveri, na ktorom má na sebe koženú bundu a klobúk. Podobne je nahodený aj vo videoklipe.


Singel je prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, na ktorom spevák a skladateľ posledné mesiace intenzívne pracuje a chcel by ho vydať ešte tento rok. Melódiu 
k piesni Jazero, ktorá sa zrodila v Adamovej hlave, aj tentokrát otextoval Vlado Krausz. O produkciu a finálny aranžmán sa postaral Matej Turcer. Videoklip režíroval Ondřej Urbanec, s ktorým spevák pracoval na viacerých svojich klipoch a aj teraz bol pre neho jasnou voľbou.  

Nakrúcalo sa v malebnom prostredí plzenského kraja uprostred prebúdzajúcej sa prírody. Nechýba priestranný ranč s dreveným zrubom, západ slnka nad jazerom, ušľachtilé kone, pes či iné zvieratá, ktoré umocňujú celkovú atmosféru. Na svoje si prídu aj milovníci veteránov na kolesách - v klipe sa niekoľkokrát objaví bledomodrý Cadillac Eldorado.

Herci boli poobliekaní v kovbojskom štýle, okrem Adama si v klipe zahrali dve krásne herečky - červenovlasá Zuzana Velichová, brunetka Barbora Mottlová - a usmievavý sympaťák Michal Suchomel. Adamove pikantné scény by ste v závere videa čakali márne, v klipe stvárnil len rolu rozprávača príbehu o milostnom trojuholníku.

nakrúcanie videoklipu JazeroHerci z nového klipu Adama Ďuricu

"Nálada na nakrúcaní bola perfektná, pretože išlo o veľmi dobre zohraný štáb, ktorý má vždy všetko dokonalo pripravené a ja do nich vkladám stopercentnú dôveru. Vďaka tomu som sa na pľaci cítil uvoľnene. Spolu s hercami, ktorí si v klipe zahrali, sme boli super partia a zabávali sme sa počas celého nakrúcania," pochvaľoval si Adam nakrúcanie videoklipu.

"Príbeh sa odohráva v okolí Plzne na krásnom ranči na okraji lesa. Bol tam neskutočný pokoj a krásne prostredie s úžasnou atmosférou. Z tohto dňa som si odniesol úplne nový zážitok, aký som doteraz na nakrúcaní nikdy nezažil. Verím, že sa nám práve tento môj pocit podarilo preniesť aj do videoklipu," dodáva spevák.

"Mám rád dobré víno, najmä ak ho pijem s partiou dobrých ľudí. Práve preto vznikla aj táto pesnička. O nápoji bohov, ako sa inak vínu hovorí, už bolo zložených veľa krásnych a úspešných pesničiek. Verím, že aj moje Jazero bude jednou z nich," uzavrel.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Ľuba Svatá z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Branislav Šimončík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti