Hlavná stránka

>

Správy

>

Metronome zverejnil program oboch dní. Kedy vystúpia Sting, Kasabian či Katarzia?

Metronome zverejnil program oboch dní. Kedy vystúpia Sting, Kasabian či Katarzia?

18.05.2017 - 15:30 | redakcia

Pražský festival Metronome, ktorý sa uskutoční 23. a 24. júna a vystúpia na ňom veľké hviezdy i obľúbení interpreti z Čiech a Slovenska, zverejnil program pre oba dni. Doteraz bol známy iba zoznam najväčších programových ťahákov podujatia. Zo Slovenska sa na ňom okrem Katarzie predstavia aj Billy Barman či Modré hory.


Nabitý line-up druhého ročníka českého festivalu tento týždeň doplnili poslední interpreti. Popri Stingovi či GusGus si v piatok 23. júna zahrajú londýnski The Veils. Sobotný program na čele s Kasabian a DJ-om Solomunom zase obohatia legendárni The Pretty Things a Blood Red Shoes. Divákov čaká 40 jedinečných koncertov v srdci Prahy, na ktoré sa oplatí vycestovať aj Slovákom. Obzvlášť preto, že pre viacerých účinkujúcich to bude v tej dobe jediný koncert v blízkom regióne. Organizátori navyše ohlásili, že do predaja ide aj obmedzený počet lístkov pre záujemcov o jednodňové vstupy.

Hlavnou hudobnou hviezdou bude tento rok bezpochyby britský spevák Sting, ktorý počas 90-minútového koncertu zahrá okrem rockových songov z aktuálneho albumu 57th & 9th aj nesmrteľné hity od The Police či obľúbené skladby z prelomu milénia.


Vrcholom druhého dňa budú Kasabian, ktorých album For Crying Out Loud vyšiel začiatkom mája a z prvého miesta britského rebríčka predajnosti po prvom týždni predaja zosadil po troch mesiacoch aj Eda Sheerana. Deluxe verzia s koncertným záznamom ukazuje, že novinky budú naživo popri osvedčených skladbách dobre fungovať.

Priaznivci elektroniky si vychutnajú Berlínom odchovanú hviezdu súčasnej tanečnej scény DJ Solomuna, ktorý svojím setom celý festival zakončí. Na rockových fanúšikov v sobotu okrem Kasabian ďalej čaká aj duo Blood Red Shoes a David Koller. S ním vystúpi aj slovenská speváčka a skladateľka Katarzia.

Slovenskú hudbu budú na Prague Metronome Festivale okrem Katarzie zastupovať aj Modré hory a Billy Barman. "Som rada, že máme v programe Metronome hneď troch interpretov, pretože slovenskú scénu vnímam veľmi pozitívne a myslím, že má veľa kvalitných mien. Chcela som, aby zastúpenie bolo žánrovo pestré, preto som do programu vybrala napríklad Modré hory, ktorí majú skvelý oldschoolový ‘vibe’ a Billy Barman, ktorí zase podľa mňa patria k top slovenským indie kapelám," hovorí programová riaditeľka Barbora Šubrtová.

Prague Metronome Festival 2017

Piatok 23. júna:


Sting
GusGus
The Veils
Ester Rada
Coals
Billy Barman
Modré Hory a mnohí ďalší

Sobota 24. júna:

Kasabian
DJ Solomun
Blood Red Shoes
Young Fathers
David Koller & Katarzia
Shells a mnohí ďalší

Celý program nájdete na web stránke festivalu.

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Alexander Čerevka.

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti