Hlavná stránka

>

Správy

>

Komajota prichádza s hudobným trilerom, vyjde na USB kľúči s knihou ilustrácií

Komajota prichádza s hudobným trilerom, vyjde na USB kľúči s knihou ilustrácií

18.05.2018 - 14:00 | redakcia

Skupina Komajota pracovala posledný rok na koncepčnom príbehovom albume Potrubis, ktorý vydá na USB kľúči v exkluzívnom knižnom balení. Obsahovať bude texty piesní a ilustrácie od výtvarníčky Márie Čorejovej. K dispozícii bude iba limitovaná zberateľská edícia v počte 100 kusov, k čomu kapela spustila predpredaj na svojej webovej stránke.


Na začiatku bol scenár a texty, ktoré dodal Michal Baláž. K nim Komajota skomponovala hudbu a postupne, ako pesničky vznikali, vytvárala k nim Mária Čorejová ilustrácie. Nakoľko nejde o ucelený príbeh, zohrávajú texty, hudba a grafika významnú úlohu.

"Potrubis je temný hudobný triler o láske, smrti a terorizme. Je to dystopický konceptuálny album, ktorý rozoberá témy nebezpečia konzumu a akejkoľvek totality či systému, ktorý vedie ku strate alebo obmedzeniu slodoby, identity, základných ľudských práv. Sú to témy vysoko aktuálne a univerzálne," približuje novinku scenárista a textár Michal Baláž.

Temný príbeh, zložitá hudba

Keďže kapela dostala k dispozícii scenár a všetky texty, pracovalo sa jej na tomto albume ľahšie, ako na predošlých počinoch. Spevák Martin Husovský vyzdvihol samotný koncept albumu s napínavým príbehom.

"Mišo Baláž nám poslal scenár s príbehom človeka, ktorý príde o všetko a v momente, keď nemá čo stratiť, zostupuje do podsvetia. Stretáva tajnú organizáciu, niečo medzi teroristickou bunkou a fanatickou sektou. Spoznáva odvrátenú tvár sveta, v ktorom žil. Keď je vmanipulovaný do príprav teroristického útoku na banku, kde pracoval, rozhodne sa konať, aby zachránil to posledné, čo mu ešte zostalo," odhaľuje príbeh Husovský. 


Komajota sľubuje poslucháčom, že nový album ich prekvapí, pretože prichádza z nie úplne pesničkárskymi kusmi. "Aj hudba nie je najjednoduchšia, ale veľmi sa z toho tešíme, pretože kapela sa vyvíja a užili sme si to," vraví spevák, ktorý sa teší najmä so spolupráce so sláčikovým telesom. "Takisto sme nahrávali sitár, trúbky. Dali sme pesničkám naozaj kvetnaté aranže," pochvaľuje si Martin Husovský.

Diera, Laura, Prázdniny, Nemí, Imunita, Mikroorganizmy, Polnoc, Drink, Podzemie, Bunka, Systém, Armáda, Aura, Peklo, Uprostred sú názvy skladieb, ktoré vytvorili príbeh s názvom Potrubis. Kapela ho ponúka na svojej stránke a v týchto dňoch sa rozhoduje, či bude nasledovať samostatný singel.


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Pavel Višňovský


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti