Hlavná stránka

>

Správy

>

Lady Colors oslávili narodeniny s lídrom skupiny Omega

Lady Colors oslávili narodeniny s lídrom skupiny Omega

19.05.2018 - 13:00 | redakcia

Krásne speváčky z tria Lady Colors boli hosťami koncertu legendárnej skupiny Omega. Rockeri sa predviedli v skvelej forme a spolu s Lady Colors si zaspievali najväčší hit Gyöngyhajú lány. Speváčky sa okrem prevzatých hitov rozhodli pre vlastné autorské piesne. Ich prvý singel sa volá My Recipe.


Lady Colors prespievali najväčší hit Omegy do slovenskej verzie a nazvali ho Známa pieseň. Spevákovi Meckymu i ostatným členom kapely sa vynovená verzia ich piesne natoľko zapáčila, že trio pozvali aj na svoj megakoncert do vypredanej Papp Lászlo Arény v Budapešti pri príležistosti ich 55. výročia v decembri minulého roku.

Rovnaký formát koncertu zvolili aj v Leviciach. Speváčky si s nimi zaspievali český hit od Olympicu Jasná zpráva, ktorý zožal v tomto zložení obrovský úspech. Diváci v Leviciach si v podaní Omegy vypočuli skvelý playlist vyskladaný zo známych piesni. Tie najväčšie hity však prišli až vo forme prídavku. Pesnička Léna avizovala, že finále koncertu bude naozaj veľkolepé. A to ešte ani samotný János Mecky Kóbor netušil, aké prekvapenie mu organizátori pripravili. Na pódium prišli krásne gratulantky z tria Lady Colors a zaspievali spoločne skladbu Gyöngyhajú lány.

"Je to pre nás nesmierna česť, že môžeme hosťovať po boku svetových legiend a to, že sme s nimi už na ich treťom koncerte, je priam neuveriteľné. Vyzerá to, že neskončíme len pri hosťovačkách už známych piesní, ale zatiaľ nemôžem prezradiť viac," hovorí s úsmevom speváčka LeRa, ktorá za Levice i celé Slovensko zablahoželala lídrovi skupiny a klávesákovi Lászlóvi Benkővi k nadchádzajúcim 75. narodeninám a spolu s Kristínou Mečko a Máriou Lechmanovou rozospievali celú sálu pesničkou Happy Birthday. Dojímavý moment zavŕšila torta s prskavkami a búrlivý potlesk divákov. Rockerská duša sa v Meckym samozrejme ani v tomto úctyhodnom veku nezaprie a kúsok torty hodil do publika. Omega pridala na záver ešte hit Petróleum lámpa a po koncerte absolvovala vyše dvojhodinovú autogramiádu.


Od prevzatých hitov k autorskej prvotine

Speváčky z tria Lady Colors nedávno vydali prvú autorskú pesničku My Recipe. Autorkou hudby i textu je tmavovlasá členka skupiny Kristína Mečko, o aranžmány sa postarala blondínka LeRa a dvorný producent tria Matúš Ferko – Ien Echo. Dievčatá nahrávali v známom bratislavskom štúdiu Pulp. Skladbe dodáva nezameniteľnú charizmu emotívne violončelo Slavomíra Repaského. Bicie nahrával Tomáš Hríbik, o gitary sa postaral Matej Turcer a produkciu zastrešil Jakub Hríbik.

"My Recipe som napísala v období, keď som sa vyrovnávala so smrťou milovaného dedka, ktorý bol pre mňa veľmi dôležitý najmä v období dospievania. Keď som pieseň zaspievala LeRe, tá hneď začala konať. Oslovila najlepších hudobníkov, nahrávacie štúdio a v neposlednom rade aj šikovného režiséra Marca Procházku, ktorý dal tejto zaujímavej piesni vizuálnu podobu," povedala Kristína Mečko.

Dojímavý videoklip sa nakrúcal vyše pol roka. Scenár napísala LeRa, ktorá sa postarala aj o produkciu. "Mala som jasnú predstavu, ako to má vyzerať. Všetky tri z Lady Colors sme nielen speváčky, ale tiež herečky a každej z nás som napísala romantický príbeh s našim hlavným hrdinom. A keďže karma je zdarma, tak náš krásavec si to odniesol tragicky. Chcela som, aby bol klip emotívny, aby sa v ňom našli ženy, ktoré si podobné príbehy a zrady partnerov prežili. Pieseň a klip je receptom, ako sa vysporiadať so stratou blízkeho človeka. Je to naozaj veľmi ťažké a bolestivé," sumarizuje LeRa.

Klip sa nakrúcal vo viacerých lokalitách. Od rakúskeho Prátra, cez Piešťany, Žirany, Levice, Dunajskú Lužnú až po nitriansku synagógu. "Počas nakrúcania naša ryšavka Majka absolvovala všetky štádia tehotenstva a narodila sa jej krásna dcérka Viktória, náš režisér Marco Prochádzka nešťastne pri nakrúcaní vypadol z idúceho auta a zlomil si pravú ruku v lakti, čo skomplikovalo ďalšie natáčanie. Vo finále sa ešte pred uvedením klipu preslávil náš herec Dávid Masi Mészáros údajným vzťahom so speváčkou Darou Rolins, takže len podporil charakter postavy, ktorú v klipe stvárňuje," s úsmevom uzatvára LeRa.


Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti