Hlavná stránka

>

Správy

>

Janais využila korona krízu tvorivo, v štúdiu dokončuje novú skladbu aj klip

Janais využila korona krízu tvorivo, v štúdiu dokončuje novú skladbu aj klip

18.05.2020 - 11:00 | redakcia

Speváčka, skladateľka a textárka Janais využila korona krízu na tvorbu novej skladby. Spolu s gitaristom, manželom a manažérom v jednej osobe sa zavreli do štúdia a výsledkom je singel Na dosah, ktorý zverejní už čoskoro.


"Pieseň je miestami až tanečná, no môj celkový pocit z nej je veľmi osobný, priam intímny. Tentokrát som prišla do štúdia s nedopísaným textom, čo bolo celkom stresujúce," hovorí Janais, ktorej s novinkou okrem manžela a gitaristu Petra Kothaja pomohol aj producent Vlado "Randy" Gnepa. "Kým chalani aranžovali pieseň, trávila som hodiny vo vedľajšej miestnosti a rýmovala zvyšky svojich myšlienok. Myslím, že som za tých pár dní v štúdiu zjedla viac čokolády ako za posledného pol roka. Snáď to na mne vo videoklipe nebude vidieť," dodáva s úsmevom.

Skladbu začali nahrávať v štúdiu už začiatkom marca, no kvôli epidémii sa jej dokončenie muselo posunúť na máj. "Tým pádom sa odsunulo aj nakrúcanie videoklipu, ale nevnímam to negatívne. Už som pochopila, že všetko má svoj čas a nadhľad spôsobený týmto posunom môže byť veľmi nápomocný pri dokončení piesne aj klipu. Videoklip bude, podobne ako aj text piesne, odkazovať na prírodu a natočíme ho na mojich obľúbených miestach," prezradila Janais.

Deťom robí učiteľku

36-ročná speváčka žije v Bratislave a je matkou dvoch detí. So svojím manželom a manažérom sa počas pandémie mali čas venovať okrem tvorby aj rodine. "Dva mesiace trávim najmä doma s deťmi a keďže sú už obaja školáci, tak každodenne aj s množstvom úloh. Študovala som síce učiteľstvo - anglický a francúzsky jazyk, no teraz som učiteľkou pre moje deti. Je to celkom náročné obdobie, no už sme si doma zvykli a zabehli nové študijné rituály. V telefóne mám napríklad stiahnutý školský zvonček, ktorým ich zvolávam 'na hodiny' a po 45 minútach odzvoním na prestávku."

Speváčke po dlhej pauze chýbajú koncerty a kontakt s publikom, tak svojich fanúšikov potešila aspoň videom z chalupy, kde si s manželom zahrali ľudovku Poľana, poľana. Video malo na sociálnej sieti veľký úspech a zdieľalo ho 400 ľudí. "Zaspievali sme si ju len tak pri strome na chalupe a tá atmosféra nahrávky z prírody dostala nás aj fanúšikov. Asi sa o niečo podobné ešte pokúsime. Problém je len v tom, že keď začneme takto spievať a hrať, rozbrešú sa všetky psy na okolí," uzatvára Janais.Janais je slovenská skladateľka, textárka a interpretka, ktorá spieva v slovenčine, angličtine a francúzštine. Žánrovo sa pohybuje medzi pop, folkom a šansónom. Vyštudovala francúzsky jazyk na Univerzite Komenského v Bratislave a na Univerzite Michel de Montaigne v Bordeaux vo Francúzsku.

Debutovala albumom Svetaboj v roku 2009 a v tom istom roku sa predstavila vo finále autorskej súťaže Eurovision Song Contest. Nasledovali album Eufória (2013) a album Vianočná Janais (2015) ocenený zlatou platňou. Na ostatnom štvrtom albume Ilúzie (2018) autorka predstavuje svoju novú tvorbu opäť v troch jazykoch. Okrem piesní známych z rozhlasového éteru ako Nad hladinou a Shoulder album obohacuje aj duet Blízko s víťazom X Factoru Petrom Bažíkom alebo francúzska verzia známeho slovenského šansónu Čerešne - Les cerises.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa o speváčke dozviete na stránkach www.janais.skwww.facebook.com/janais.sk.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti