Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Cmorik na jeseň oslávi desať rokov na hudobnej scéne

Peter Cmorik na jeseň oslávi desať rokov na hudobnej scéne

18.06.2016 - 16:00 | redakcia

Slovenský spevák a hudobník Peter Cmorik si tento rok pripomenie desiate výročie svojej hudobnej kariéry. Známy interpret plánuje pri tejto príležitosti vydať album s jeho najhranejšími skladbami a čaká ho i turné.


"V septembri vydávam best of-ku a v októbri vyrážam na turné po Slovensku a Čechách. Som rád, že sa za tých desať rokov nazbieralo toľko vecí, že môžem vydať best of album. Bude na ňom desať skladieb a veľmi sa teším aj na turné. Teraz robíme vizuály a od augusta spustíme oficiálnu kampaň. Tých desať rokov sa jednoducho nedá preskočiť," povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

Na svoje hudobné pôsobenie spomína sympatický muzikant celkom triezvo, ale s úsmevom na tvári. "Dialo sa to všetko veľmi rýchlo, no myslím, že sme spravili kus dobrej práce. Niečo sme, samozrejme, aj pokašľali, ale taký je život. Človek, ktorý robí, robí aj chyby. Ja si však myslím, že zostalo za nami dosť veľa pekných pesničiek, odohrali sme stovky koncertov a stále to robím radšej a viac a viac zo srdca. Láska k hudbe vo mne každým dňom narastá, má to taký progres," poznamenal 36-ročný rodák z Rožňavy, ktorý sa okrem vlastnej tvorby realizuje v súčasnosti aj vo svete filmu.

Duet s Nohavicom je skladateľské zadosťučinenie

"Okrem lásky k hudbe vo mne narastá aj skladateľ. Robím teraz hudbu do filmu Dušana Rapoša. On pripravuje hudobný film, do ktorého sa mi podarilo zložiť tri skladby. Jedna z nich bude dokonca duet s Jarkom Nohavicom, to sa veľmi teším, lebo Jarek je výborný pesničkár a skladateľ a zobral moju pesničku. Mám z toho radosť, je to také moje skladateľské zadosťučinenie," poznamenal.

Letné mesiace plánuje známy interpret venovať okrem práce aj oddychu. Na dlhšiu dovolenku sa však podľa vlastných slov nechystá. "V lete mám každý týždeň štyri dni voľna a potom vždy niekde hrám. Voľno viem ale naplno využiť, sadnem si na motorku alebo sa niekam vyberiem autom. Slovensko aj okolie je nádherné a chcel by som ísť na pár dní aj k moru," prezradil.

Pripomeňte si prvý singel Petra Cmorika, ktorý vydal po víťazstve v druhom ročníku Slovensko hľadá SuperStar:


Zdroj: SITA
Foto: SITA / Marek Mrviš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti