Hlavná stránka

>

Správy

>

Nightlines dokončuje druhý album. Posiela ochutnávku v podobe nového singla

Nightlines dokončuje druhý album. Posiela ochutnávku v podobe nového singla

18.06.2019 - 14:00 | redakcia

Po dvoch rokoch od vydania debutového albumu Protisvit pracuje Nightlines na svojom druhom albume, ktorý vyjde tento rok. Minulý týždeň predstavil v exkluzívnej premiére vo vysielaní Rádia_FM nový singel s názvom Ľudia čistoty. Skladbu sprevádza vizuál, ktorý vytvoril fotograf Adam Kolčák.


"Po vydaní môjho prvého albumu sme odohrali niekoľko koncertov a ja som začal postupne robiť na nových skladbách. Pôvodne som chcel vydať EP už minulý rok, no nakoniec som sa rozhodol pripraviť skutočne kvalitné nové skladby, ktorými sa niekam posuniem," hovorí Dominik Kopcsay alias Nightlines.

Singel Ľudia čistoty aj nový album boli nahraté v štúdiu LVGNC Mareka Rakovického a o mix a master sa postaral Tom Lobb (Luvver), pričom v lete prebehne finalizácia albumu. "Nakoniec vzniklo nových osem skladieb a dve outrá, ktoré sú podľa mňa textovo, spevácky aj zvukovo niekde úplne inde ako na prvom albume. Nové veci budú svižnejšie, dynamickejšie a s väčším dôrazom na môj spev. Teším sa, keď budeme hrať skladby naživo. Koncerty plánujeme po vydaní albumu, presný termín a podrobnosti však ešte neviem," vraví hudobník. 

Od svižného popu k alternatíve

Na koncertoch hráva Kopcsay spolu so skladateľkou a klaviristkou Evou Tunovou, ktorá sa postarala aj o dominantný klavír v novom singli. "Pieseň Ľudia čistoty v určitom smere predpovedá zvuk nového albumu, aj keď sa nedá povedať, že všetky skladby budú v tomto duchu. Mám pocit, že počas práce na nových skladbách som robil od svižnejších a popových skladieb postupne stále viac alternatívne veci. Výsledok bude teda pestrý. Spoločnou charakteristikou skladieb bude dynamika a emócia, na ktoré som sa sústredil," prezrádza autor projektu Nightlines.


Dominik Kopcsay je 25-ročný elektronický producent a spevák z Bratislavy, ktorý v roku 2017 vydal pod menom Nightines svoj debutový album Protisvit pod značkou ajlavmjuzik. Nahrávka zarezonovala vo viacerých médiách. Skladby ako Prečo, prečo? alebo Dievča s hosťujúcou speváčkou Elou Tolstovou (Tolstoys), ste mohli počuť aj vo vysielaní Rádia_FM. Ďalšia skladba Vážnejší zase vyšla na unikátnej kompilácii Ostrov hudby 2.

Popri sólovej tvorbe vyštudoval Dominik Kopcsay aj hudobnú kompozíciu na VŠMU a pracuje na komponovaní klasických skladieb. V týchto mesiacoch dokončuje štyri nové sláčikové kvartetá, ktorých tvorbu podporil Fond na podporu umenia. Taktiež pracuje na aranžmánoch skladieb kapely Tolstoys pre sláčikové kvinteto, ktoré odznejú v premiére na festivale Grape a ako producent sa spolupodieľal na mixe a produkcii nového EP Moon Boy mladého hudobníka a speváka Simona Štubniaka (The Curly Simon), ktoré vyjde 28. júna. 


Redakciu Hudba.sk informoval Dominik Kopcsay. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Adam Kolčák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti