Hlavná stránka

>

Správy

>

Max a Iggor Cavalera odohrajú v Bratislave kultový album Roots

Max a Iggor Cavalera odohrajú v Bratislave kultový album Roots

18.07.2017 - 08:30 | redakcia

Brazílčania Max a Iggor Cavalera sú najznámejšími bratmi na metalovej scéne. Založili skupinu Sepultura, s ktorou ovplyvnili metalovú hudbu 80. a 90. rokov. Z roku 1996 pochádza album Roots, s ktorým už viac ako rok križujú svet a spoločne s fanúšikmi oslavujú 20 rokov od jeho vydania.


Neobídu ani Slovensko, predstavia sa 2. augusta na koncerte Max & Iggor Cavalera Return To Roots v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC). "Odznie kompletne celý album Roots a bude to mocné. Je to klenot, ktorý vtedajšiu Sepulturu vystrelil medzi svetovú extraligu. Niežeby predtým neboli slávni, veď dovtedy vydali päť albumov, ktoré patria medzi hudobné klenoty, ale Roots bola úplne iná káva," pozýva na koncert Michal Očovan z usporiadateľskej agentúry ProMusic.


O tento program je veľký záujem, čo dokazujú stále pribúdajúce koncerty. Pôvodne sa s návratom do Európy nepočítalo a predsa sa predstavia v našich končinách na letných festivaloch. Na Slovensku však odohrajú exkluzívnu klubovú šou. Ani Max Cavalera nečakal, že by tento program mohol mať taký úspech. Na sklonku minulého roka sa o tom zdôveril v rozhovore pre Loudwire.com. "Je neuveriteľné, aký vplyv má tento album aj po dvadsiatich rokoch. Každý pozná celé texty naspamäť a spievajú si aj veci, ktoré sme predtým nikdy nehrali naživo ako Lookaway alebo Itsári. Hráme celý album od začiatku do konca, každú jednu notu a je to úžasné."

Spevák a gitarista priznáva, že je to jeden z jeho najdôležitejších albumov. Svetu ukázali nový spôsob, akým tvoriť metalovú hudbu a samotný album obsahuje veľa netradičných vecí. Zásadným prvkom je, že zmiešali tvrdú muziku s koreňmi domorodej brazílskej hudby. "Teraz je ešte lepší než predtým, keď sme vyrazili na turné. Teraz chutí lepšie a mám pocit, že je na ňom niečo zvláštne. Asi to bude tým, že časom dozrel. Keď ho hráme naživo, má špeciálnu príchuť, oveľa silnejšiu ako pred dvadsiatimi rokmi," dodáva.


Vypočujte si celý album Roots:Zdroj: TASR / Edo Kopček z ProMusic
Foto: Facebook.com/maxeigorcavalera


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti