Hlavná stránka

>

Správy

>

Nová tínedžerská hviezda? Lela Tom má 13 rokov a jej piesne budete milovať

Nová tínedžerská hviezda? Lela Tom má 13 rokov a jej piesne budete milovať

18.07.2018 - 11:00 | Danka Šoporová

V šoubiznise nájdeme množstvo príkladov ľudí, ktorí vynikajú hneď v niekoľkých oblastiach. Z herca je tiež úspešný obchodník, tanečník sa razom zmení na kreatívneho módneho návrhára, úspešná športovkyňa prekvapí aj ako nadaná speváčka. A presne to je prípad mladučkej Lenky Tománkovej, ktorá vystupuje pod umeleckým menom Lela Tom.


Jej aktivity nespomíname náhodou. Lenka má totiž k športu bližšie, než by ste pri pohľade na ňu čakali. Okrem hudby, ktorej sa venuje zopár rokov, je najmä úspešnou džudistkou. Vo svojej kategórii dvakrát vyhrala Majstrovstvá Slovenska a úspešne reprezentuje aj na medzinárodných turnajoch. Napriek tomu tvrdí, že so spevom to myslí naozaj vážne.

"Spev aj šport sú mojou radosťou. Nedokázala by som si vybrať jediné. A dúfam, že sa medzi nimi ani nikdy nebudem musieť rozhodovať," priznáva talentovaná tínedžerka, ktorá stíha tiež tanec, hru na klavír i gitaru. Spojenie spevu a športu sa prejavuje aj v jej skladbách, viacero z nich je práve o džude.V tíme najmä rodina

Pri pohľade na Lenkinu prezentáciu (nielen) v médiách je zrejmé, že jej profesijné kroky má v rukách šikovný tím. Zaujímalo nás preto, kto je jej pravou rukou, respektíve neoceniteľnou pomocou pri budovaní speváckej kariéry. "Rodičia a moja sestra Terezka. Tá mi dokonca pomohla naspievať zopár skladieb. Nemôžem zabudnúť ani na moje skvelé pani učiteľky Julku Lenhardtovú a Janku Daňovú. Julka ma učí klasický spev, gitaru a sem-tam klavír, Janka zas moderný spev. Väčšina mojich skladieb je práve z dielne Julky Lenhardtovej."

Napriek mladému veku má Lenka vo svojom umeleckom napredovaní jasno. "Moje doterajšie skladby oslovujú predovšetkým staršiu generáciu a muzikálne zainteresovaných. V blízkej budúcnosti by som však svojou hudbou rada zaujala aj mojich rovesníkov, pracujem na tom, aby som viac oslovila moju vekovú generáciu. Viem, že to chce veľkú zmenu a úsilie, hlavne keď si uvedomím, aké hudobné žánre v súčasnosti letia. Už čoskoro predstavím novinku Keď si hladný a myslím si, že puboši sa majú na čo tešiť," hovorí s úsmevom.

Lenka Tománková alias Lela Tom

Nemá obľúbený štýl

K akému štýlu inklinuje ona sama? "Nemám jasné preferencie. Text s hudbou ma musia v prvom rade zaujať a pekne spolu ladiť. Až vtedy vzniká to magické spojenie, symbióza a skladbu viem naozaj precítiť." Všetci vieme, že s vyslovovaním vlastných túžob treba narábať opatrne, no Lenka s tou svojou žiadne tajnosti nerobí: "Som si istá, že ponuku naspievať soundtrack do pokračovania filmu Spiderman by som neodmietla," priznáva so smiechom.

Nemyslí si, že do šoubiznisových vôd vkĺzla až prirýchlo? "Určite nie. Čím skôr si človek na takéto prostredie zvykne, tým lepšie," dodáva s istotou v hlase. Posúdiť Lenkine spevácke ambície a započúvať sa do textov, ktoré sú príjemnou zmesou spontánnosti, detskej naivity a dospelej zrelosti, môžete už v septembri na Vinobraní v Pezinku. "O všetkých pripravovaných novinkách a vystúpeniach budem svojich fanúšikov s dostatočným časovým predstihom informovať," uzatvára. 

Vypočujte si vybrané skladby mladučkej speváčky:Lela Tom o skladbe Najmilšia mama: "Ide o moju prvú pesničku vôbec. Autorom pôvodnej skladby je Brunno Oravec, volala sa Bojuj s vášňou. Bola to dynamická skladba, vytvorená viac-menej pre exhibičné džudo vystúpenia. Dnes má viac ako desať rokov. S novým textom sa popasovala Julka Lenhardtová a šlo o jej prvotinu. Melódiu sme nemuseli upravovať, iba sa spomalila do klavírnej verzie."


Lela Tom o skladbe Kúzelná nočná obloha: "Táto pesnička sa mi spomedzi všetkých spieva azda najlepšie. Zároveň ide o moju najnovšiu skladbu s videoklipom."


Autorka: Danka Šoporová
Foto: Lelatom.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti