Hlavná stránka

>

Správy

>

Ján Kuric o Žákovici: Je tam atmosféra ako na stretávke zo základnej školy

Ján Kuric o Žákovici: Je tam atmosféra ako na stretávke zo základnej školy

18.07.2019 - 10:00 | redakcia

Rodinná atmosféra, prostredie Bošáckej doliny a skvelý lineup sú lákadlami na festivale Žákovic Open, ktorý sa uskutoční 2. a 3. augusta. Katka Knechtová predstaví naživo nový singel, prvý raz sa na festivale predvedú Silné reči a detský program Paci Pac. Nebude chýbať ani stálica - skupina Vidiek. Jej líder festival prirovnal k "stretávke po rokoch zo základnej školy".


Na obľúbený Žákovic Open zavíta po prvýkrát ako sólová interpretka Katka Knechtová. Speváčka, skladateľka, textárka, klaviristka a gitaristka nedávno predstavila novú skladbu V modlitbách, ktorú nahrala so svojou kapelou v štúdiu v Prešove. Spoluproducentami piesne sú Randy Gnepa a Adam Kuruc.

"Na festivale Žákovic Open som hrala naposledy s Pehou a pamätám si na jeho neopakovateľnú atmosféru. Teraz prídem po dlhom čase s kapelou sama za seba a veľmi sa teším. Na open-air festivaly mám zostavený špeciálny set. Niektoré notoricky známe piesne majú upravené aranžmány, sú tam piesne na vyskákanie, na vyvolanie emócií. A rozhodla som sa, že práve na Žákovici zaspievam prvýkrát naživo novinku V modlitbách. Najviac sa teším na spätnú väzbu od publika a na rodinnú atmosféru festivalu. Ak to bude len trochu možné, rada zostanem a užijem si aj ostatné vystúpenia kapiel," teší sa Katka Knechtová.


Vidiek s najväčšími hitmi aj novšími kúskami

Užiť si skvelú atmosféru festivalu príde aj legendárna skupina Vidiek, ktorá je častým hosťom Žákovic Open. Kapela zahrá hity ako Vidiečan, Nechajte si ju, Tisíc divov, Rudy a Hilda či Anglická, ale aj skladby zo svojej poslednej štúdiovky Vidiek s oblohou (2015).

"Máme nacvičené nové veci z nového albumu a zahráme aj skladby z obdobia Ventil RG. A spomenieme si samozrejme aj na Věru Bílú, ktorá tento rok odišla na večné časy. Po skupine Hex, LePayaco či Billy Barman je Vidiek ďalšou kapelou, ktorá na Žákovici hráva často. Vždy sa na neho veľmi tešíme, pretože je na ňom taká domáca atmosféra, úplne iná ako na ostatných festivaloch. Každý každého tam pozná, a keď náhodou nepozná, tak sa zoznámia. Hrajú tam skvelé kapely, čapuje sa tam kvalitné pivko, dobre sa tam varí, hrajú sa tam športové hry a nie je to ďaleko odnikiaľ. Je tam atmosféra ako na stretávke po rokoch zo základnej školy," vyznal sa spevák Vidieka Ján Kuric.


Žákovic s humorom aj koncertom pre deti

Po prvýkrát zažije festival úspešný stand-up Silné reči, ktoré sa predstavia v Jameson zóne. Simona a Joe Trendy prinesú dávku humoru, aký ešte Bošácka dolina nezažila.

"Je to prvý raz, tak sa teším, keďže tam bude veľa známych. Pripravil som si stand-up a verím, že za tých 25 minút zabavím všetkých, ktorí sa prídu pozrieť. So sebou si zoberiem moju kolegyňu Simonu, s ktorou sme spolu v stand-up comedy šou Silné reči. K festivalom mám veľmi pozitívny vzťah. Chodím každý rok na nejaký, je však skvelé, že už nechodím len ako fanúšik, ale aj ako interpret. O Žákovici som počul len samé dobré veci, tak je konečne čas sa o tom ísť presvedčiť na vlastné oči," hovorí s úsmevom Joe Trendy.  

Na festivale vystúpia aj kapely Hex, Billy Barman, Le Payaco, Puding pani Elvisovej, Saténové ruky, Davová Psychóza a detský projekt Paci Pac. V Jameson zóne sa okrem Silných rečí predstavia aj renomovaní dídžeji. Festival zabezpečuje kyvadlovú dopravu, parkovanie a stanovanie zdarma. Kto by chcel mať väčší komfort, pre toho je pripravená Stanová dedinka EXTRA. Lístky na Žákovic Open 2019 si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk.


Vstupenky:  

Redakciu Hudba.sk informovala za organizátorov PR manažérka Nora Krchňáková z NK Factory. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Skupinavidiek.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti