Hlavná stránka

>

Správy

>

Fun rádio Dohoda ide do finále, v Bojniciach žiarili Jana Kirschner, Buty aj Ďurica

Fun rádio Dohoda ide do finále, v Bojniciach žiarili Jana Kirschner, Buty aj Ďurica

18.08.2016 - 09:30 | redakcia

Už len jedno podujatie zostáva do konca tohtoročnej série festivalov pod hlavičkou Fun rádia. Posledná Dohoda sa uskutoční 27. augusta v Poprade, kde sa fanúšikovia môžu tešiť na Fragile Queen, Vidiek, Kaliho, Le Payaco či Adama Ďuricu. Ten sa predstavil aj minulý víkend v Bojniciach, ktoré boli úspešnou predposlednou zastávkou obľúbenej putovnej akcie.


Areál Plážového kúpaliska v Bojniciach sa v sobotu počas Fun rádio Dohody zmenil na nepoznanie. Festival ho doslova rozžiaril a zútulnil. Jeden z najlepších lineupov tohtoročnej festivalovej série a skvelé atrakcie pre deti aj dospelých prilákali množstvo návštevníkov, ktorí areál postupe zapĺňali už od skorých popoludňajších hodín. Práve v Bojniciach odohrala svoje jediné "dohodové" vystúpenie Jana Kirschner. Svojou divokosťou ovládla pódium a fanúšikov potešila zaujímavým prevedením hitov Modrá, Na čiernom koni či Pokoj v duši.

"Bolo to fantastické a úplne iné ako na ostatných festivaloch či koncertoch. Ľudia sa prišli zabaviť a naozaj si spievali celé vystúpenie! Pre mňa je koncert terapiou, vnímam ho ako miesto, kde sa treba vybúriť a potom som v živote hrozne pokojná. Navyše, pri tanci sa dobre chudne," hovorí s úsmevom speváčka, ktorá sa pár hodín predtým predstavila aj na Grape festivale v Piešťanoch (reportáž), no večerný čas vystúpenia na Dohode jej pristal viac. "Bojnice boli naozaj skvelé, som veľmi rada, že som vystúpila práve v tomto meste. Moja stará mama je totiž z Nedožier - Brezian, čo je kúsok, za kopcom, a tak som celé detstvo každé leto trávila v Bojniciach. Nebola som tu už niekoľko rokov a som rada, že som sa vrátila," dodáva Jana Kirschner.


Unikátny hudobný aj sprievodný program si návštevníci veľmi pochvaľovali. Nenechali si ujsť príležitosť odfotiť sa so slovenskou basketbalovou reprezentáciou - obrovskými športovcami, z ktorých najvyšší má neuveriteľných 223 centimetrov! Vďaka bohatému programu pre deti mnohí hodnotili festival ako jednu z najlepších rodinných žúriek tohto leta. Pochvaľovala si aj česká legenda, kapela Buty. "Hralo sa nám výborne, k Slovensku máme krásny vzťah. Máme tu veľa kamarátov, my sme vlastne stále Čechoslováci. Slovenskí fanúšikovia sú trochu iní ako českí, majú rýchlejšie reakcie, sú otvorenejší, spontánnejší a my to máme radi," povedal frontman skupiny Radek Pastrňák.

Bojnickú Fun rádio Dohodu ozvláštnila aj nevesta s družičkami, ktorú uniesli zo svadby v Prievidzi, ale tiež obľúbený Adam Ďurica, ktorý počas tohto leta prekvapuje fanúšičky bradatým imidžom. S humorom ich však upokojoval, že nejde o stav trvalý, ale len o dôsledok nedávneho fotenia na promo materiály. Sympatický spevák si bojnický koncert užil rovnako ako dva týždne predtým na Dohode v Malackách.

"Teším sa, že som mohol zavítať naspäť do Bojníc, pretože vlani som tu bol za takých nepredvídaných okolností, len náhodou a sám. Teraz som sem konečne prišiel s Big bandom. Ľudia boli ohromní, ocenili, že sme kapelu zväčšili a máme v nej aj speváčky a ďalšieho hráča na klávesy. Spätná väzba bola úžasná, takže zasa dnes nebudem spať. Už sa neviem dočkať do Popradu. Spomínam si, že na Dohode v Poprade som hral asi sedem rokov dozadu a bolo to úplne úžasné. A teraz sa teším o to viac, pretože táto nová Dohoda je ešte lepšia," teší sa Adam Ďurica.

Rozlúčte sa s letom na poslednej Dohode

V Poprade zažijú fanúšikovia kvalitnej hudby a skvelej zábavy poslednú tohtoročnú Fun rádio Dohodu. 27. augusta tam na nich opäť okrem výborného hudobného programu čaká množstvo sprievodných atrakcií. "Na stagei Big Shock vystúpi BMX rider Dominik Nekolný, ktorý prevedie naozaj neuveriteľné kúsky na bicykli! Členovia tanečnej skupiny The Pastels si zas pripravili tanečnú show a dokonca naučia návštevníkov niekoľko tanečných krokov. Pre deti sú opäť nachystané skákacie hrady a maľovanie na tvár. A to všetko môžu teraz záujemcovia získať za akciovú cenu 10 eur," hovorí za organizátorov Dorota Hrančíková z Key Art Agency.

Vstupenky za zvýhodnenú cenu sa dajú zakúpiť v sieti Predpredaj.sk a na štyroch miestach v Poprade - v Piazza Café v OC Max, v kaviarni Segafredo v OC Forum, v kaviarni Segafredo v Polyfunkčnom dome Javor a v samotnom AquaCity Poprad, ktoré bude dejiskom posledného vydania festivalu. Okrem Adama Ďuricu sa o zábavu postarajú aj Polemic s bubnovou šou Campana Batucada, Fragile s najväčšími hitmi kapely Queen, Vidiek, Le Payaco, Kali, Igor Kmeťo ml., Heľenine oči, KomajotaMista.

Fun rádio Dohoda 2016 v Poprade

Vstupenky:  Predpredaj.sk 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Viac sa dozviete na stránkach www.funradio.sk/dohoda a www.facebook.com/FunRadioDohoda.

Foto: Albert Čurný


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti