Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Bažík predstavil videoklip Rátaj s tým, jeho múzu stvárnila Ivana Surovcová

Peter Bažík predstavil videoklip Rátaj s tým, jeho múzu stvárnila Ivana Surovcová

18.08.2016 - 12:00 | redakcia

Slovenský spevák a hudobník Peter Bažík predstavil v utorok večer v jednom z bratislavských kasín v premiére svoj nový videoklip ku skladbe Rátaj s tým. Ako sám priznal, rozhodovanie o piesni, ku ktorej vypustí do sveta videoklip, nebolo jednoduché.


"Dlhší čas som zvažoval, na ktorú pesničku budem točiť klip. Indíciu som napokon dostal od fanúšikov na základe sledovanosti videí s textami, ktoré som zavesil na YouTube. Keď na videu s pesničkou Rátaj s tým začali naskakovať obrovské čísla, tak ma to presvedčilo, že to je tá skladba, na ktorú natočím ďalší videoklip,“ povedal Bažík.

Samotná skladba Rátaj s tým podľa jeho slov vznikala celkom zaujímavo. "Pôvodne som ju vôbec neplánoval zaradiť na album, no v tom momente som sa stretol s textárom Jánom Korábom. Vtedy som bol dosť v pomykove, pretože mi ešte chýbali nejaké skladby na album, a keď som mu vtedy pustil túto pesničku - v tom čase ešte bez názvu - tak mi hneď hovorí 'Toto je dobré, čo to je?' Tak mu hovorím 'Neviem, ešte to nemá názov, ale nerátam s tým na album' a vtedy mi Jano povedal 'Tak rátaj s tým, že táto skladba na albume bude' a potom o nejaký čas prišiel s piesňou s názvom Rátaj s tým,“ zasmial sa mladý interpret. 


Klip pomáhal Bažíkovi dotvoriť mladý slovenský herec a režisér Michal Nemtuda. Po spevákovom boku sa v ňom objavila tanečnica Ivana Surovcová a predviedli sa v ňom tiež parkouristi z 3R Clubu, ktorí svoje umenie ukázali i naživo v kasíne. Spoluprácu s Nemtudom si Bažík veľmi chváli.

"Pracovalo sa nám spolu výborne, bol som prekvapený, že sme to stihli natočiť za jeden deň - mal som na nakrúcanie klipu rezervované pôvodne dva, zvlášť keď som videl predpoveď počasia. No ako sa hovorí, risk je zisk. Keď sme prišli do Banskej Štiavnice, kde sa klip natáčal, tak s nami počasie ešte karty hralo, potom sme skutočne točili pomedzi kvapky, no napriek všetkému nenastali žiadne stresy a tlaky, všetko fungovalo úplne fantasticky, každý vedel, čo má robiť a dopadlo to celé výborne. Všetko išlo spontánne, rýchlo, jednoducho a prirodzene,“ poznamenal 31-ročný rodák z Habovky. 

Bažík okrem uvedenia nového videoklipu potešil fanúšikov a fanúšičky počas večera i komorným koncertom a odhalil tiež novú spoluprácu so speváčkou Petrou Ivánkovou zo skupiny Klons, s ktorou v úvode podujatia odspievali spoločný duet.

Zdroj: SITA
Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti