Hlavná stránka

>

Správy

>

Klavír bez bariér: Virtuóz Jozef Hollý a Mária Čírová odohrajú špeciálny koncert

Klavír bez bariér: Virtuóz Jozef Hollý a Mária Čírová odohrajú špeciálny koncert

18.09.2015 - 14:30 | redakcia

Uznávaný slovenský klavírny virtuóz Jozef Hollý predvedie svoju Piano Show na špeciálnom jesennom koncerte v bratislavskom Istropolise. Tentokrát však nepôjde o klasické vystúpenie - predstavenie bude unikátne svojím charitatívnym rozmerom. Na pomoc si ako špeciálneho hosťa prizval Máriu Čírovú.


Dôležitou informáciou pre fanúšikov je fakt, že v tejto unikátnej kombinácii budú mať možnosť vychutnať si svojich obľúbených umelcov iba na jedinom exkluzívnom koncerte. Ten dvojica odohrá 22. októbra vo Veľkej sále bratislavského Istropolisu. Jozef Hollý a Mária Čírová spoločnými silami počas slávnostného večera dokážu, že hudba a klavír - majestátny hudobný nástroj, ktorý obaja pri svojej tvorbe používajú, má silu búrať bariéry. Tentokrát bude reč o bariérach medzi zdravými a telesne postihnutými ľuďmi.  

"Hudba v sebe skrýva obrovskú silu, ktorá otvára srdcia, vyvoláva silné emócie, dokáže spájať ľudí a tým aj pomáhať. Často mi po mojich koncertoch ľudia hovoria a píšu, ako sú posilnení obrovskou energiou, ktorá im už dlhšiu dobu chýbala. Preto si často uvedomujem, aké dôležité je zdravie, ktoré mi umožňuje, vykonávať moju profesiu 'bez bariér'. Bohužiaľ, nie každý má to šťastie a ja cítim potrebu takýmto ľuďom pomáhať aj prostredníctvom mojej hudby, ktorá dokáže vyvolať pocit šťastia a radosti aj u tých, ktorí to majú v živote naozaj ťažké," vysvetľuje Jozef Hollý.

"Charitatívne podujatia podporujem po Slovensku už niekoľko rokov. Práca charitatívnych organizácií si vyžaduje veľa odhodlania, síl a vytrvalosti. Vážim si ich tvrdú prácu a snahu pomáhať ľuďom, ktorí sa nenarodili pod šťastnou hviezdou a som rád, ak ich môžem touto cestou aj ja podporiť," dodáva hlavná hviezda slávnostného večera Klavír bez bariér.  


"Som rada vždy, keď sa podarí spojiť príjemné s užitočným a v tomto prípade to tak určite bude, lebo si spolu užijeme krásny koncert a zároveň pomôžeme tým, ktorí to naozaj potrebujú," pripája sa Mária Čírová, ktorú si Jozef Hollý vybral ako svojho jediného exkluzívneho hosťa. "Veľmi sa teším, že môžem byť súčasťou tejto krásnej akcie. Bude to určite veľký večer," dodáva Mária Čírová, ktorá sa preslávila práve vďaka vkusnému spojeniu popových pesničiek a hre na klavír.

Lístky na exkluzívny koncert sú už v predaji v sieti Predpredaj.sk a výťažok zo vstupného bude venovaný na pomoc hendikepovaným ľuďom. Tých prostredníctvom podobných podujatí už dlhé roky podporuje občianske združenie Parasport24. Okrem iného už osem rokov organizuje najväčšie charitatívne cyklopodujatie na Slovensku s názvom Cez Slovensko na bicykli, počas ktorého každoročne prejde našou krajinou cyklopelotón hendikepovaných ľudí, sprevádzaný množstvom známych osobností zo všetkých sfér verejného života - hercami (Přemysl Boublík, Bibiana Ondrejková, Zuzana Vačková), hudobníkmi (Jakub Petraník, Martin Harich, Katka Landlová), športovcami (Martin Šmahel), redaktormi i moderátormi (Marián Lechan, Ján Mečiar, Samuel Migaľ, Janka Košíková, Ján Žgravčák a Ján Grexa). Počas uplynulého leta sa k pelotónu pridal dokonca i prezident Andrej Kiska a osobnou účasťou tak podporil charitatívnu činnosť občianskeho združenia Parasport24.

"Vďaka rokom praxe s realizáciou kolektívnych charitatívnych podujatí, sme si uvedomili, že skutočne efektívne sa dá hendikepovaným ľuďom u nás pomáhať, len keď sa spojí množstvo osobností a ak sa o potrebe pomáhať bude hovoriť nahlas. Jedine tak sa na Slovensku podarí vytvoriť silu, ktorá prekoná ťažkosti, ktorým musia dennodenne čeliť hendikepovaní ľudia ako jednotlivci," vysvetľuje zakladateľ občianskeho združenia Parasport24 Miroslav Buľovský. "Tentokrát sa nositeľmi tejto sily stanú úžasní ľudia a umelci Jozef Hollý a Mária Čírová. Veľmi sa tešíme, že sa stali tvárami tohto unikátneho podujatia a všetkých fanúšikov srdečne pozývame." 

Vstupenky:  Predpredaj.sk

OZ Parasport24 bolo založené v roku 2006 a venuje sa organizovaniu rôznorodých projektov na podporu hendikepovaných ľudí, ktorí majú ako jednotlivci obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Prostredníctvom športu a kultúry majú občania so zdravotným postihnutím lepšiu možnosť zaradiť sa do bežného života. Viac informácií nájdete na stránkach www.parasport24.com a www.facebook.com/Parasport24.

Zdroj: Soul for Show
Foto: archív Jozefa Hollého / Michal Pavlovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti