Hlavná stránka

>

Správy

>

Clarinet Factory má hravý a originálny klip z belgickej vlakovej stanice Guillemins

Clarinet Factory má hravý a originálny klip z belgickej vlakovej stanice Guillemins

18.09.2017 - 13:00 | redakcia

Hneď na úvod jesene ponúka česká formácia Clarinet Factory druhý videoklip z tohtoročnej albumovej novinky Meadows. Klip bol vytvorený k skladbe Bolek i Lolek. Opäť sa jedná o podmanivý vizuálny zážitok, keďže videoklip sa natáčal v belgickom Lutychu na svetoznámej stanici Guillemins uznávaného architekta Santiago Calatrava.


"Veľká konštrukcia z betónových rebier pripomína skelet obrovského prehistorického zvieraťa. Pochodovali, pobehovali a poskakovali sme tam s klarinetmi celé popoludnie. Autori klipu Erno Le Mentholé a Elisa Pirondeau z nášho belgického vydavateľstva Homerecords.be naopak polihovali a poskakovali okolo nás. Vzniknutá minimalistická koláž, podľa môjho názoru, podporuje zámer našej hudby - jej ľahkosť, jemnosť pohybu a citov," približuje nový videoklip zoskupenia Clarinet Factory Jindřich Pavliš.

K natáčaniu klipu dodáva: "Náš vzácny hosť, Joe Acheson z britského Hidden Orchestra, veľkou mierou prispel k zvuku tejto piesne. Špeciálne pre skladbu Bolek i Lolek nazbieral zvuky lokálky v Zákolanoch a vtáčí spev. No a z nich potom vytvoril ďalšieho, ako inak, virtuálneho hudobníka."


Práve Acheson bude jedným z hostí špeciálneho koncertu Clarinet Factory v Prahe v Paláci Akropolis, ktorý sa uskutoční 7. októbra v rámci festivalu Multimediale. Úplne prvýkrát sa stretne na jednom pódiu kompletná zostava, ktorá sa podieľala na albume Meadows. Diváci sa tak môžu tešiť aj na detský zbor Grunik z Ostravice, hráčku na koncovku Annu Pavliskovú, bubeníka Dana Šoltisa a supervízora albumu Jana P. Muchowa.

"Joe Acheson bude na koncerte okrem elektroniky a field recordings použitých na albume pracovať aj so živými zvukmi, a to nielen z našich klarinetov, no kto vie, možno i z publika. Tešíme sa na hudobné kúzla Honzu Muchowa a na spoločnú súhru s Grunikom, Aničkou Pavliskovou a Dankom Šoltisom. S nimi sme už hrali v lete niekoľkokrát, vrátane nádherného koncertu na festivale Colours of Ostrava," prezrádza Jindřich Pavliš.

Ako to už na koncertoch v rámci festivalu Multimediale býva, aj v prípade Clarinet Factory môžeme okrem skvelej hudby očakávať zaujímavé vizualizácie. Postará sa o ne Jindřich Trapl z XLAB, ktorý už spolupracoval s Clarinet Factory na unikátnom 360-stupňovom klipe k skladbe Hikari, a v paláci Akropolis bude mať pod palcom špeciálnu projekciu a VJ-ing.

Prečítajte si: Clarinet Factory: Naša tvorba je pre nás hobby aj osobná priorita


Zdroj: Supraphon
Foto: Erno Le Mentholé


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti