Bulp je alter ego mladého producenta elektronickej hudby a dídžeja Sama Štefanca, ktorého tvorba predstavuje zmes dynamických klubových rytmov a melodických liniek. V prvé septembrové dni absolvoval tri vystúpenia v estónskom Tallinne.

Nápad prísť do Estónska vznikol minulý rok, keď sa Bulp počas hrania v litovskom Kaunase zoznámil s estónskou dídžejkou Merimell. Tá je výraznou osobnosťou tamojšej elektronickej scény a okrem dídžejingu a produkcii hudby sa venuje organizovaniu vlastných akcií Machine Nation. Pod rovnakým názvom má vo verejnoprávnom rádiu Raadio 2 vlastnú reláciu orientovanú na elektronickú hudbu.

Merimell a Bulp, Raadio 2, Tallinn, 1.9.2023 Zdroj: Raadio 2

Na jej pozvanie bol Bulp 2. septembra so svojím live actom súčasťou akcie Machine Nation odohrávajúcej sa na troch pódiách v klube Hall a deň predtým zahral krátky set aj ako hosť v spomínanej rozhlasovej relácii (záznam môžete počúvať TU, vystúpenie je od 6:50 do 37:15, predtým rozhovor).

V prvú noc (1.9.) ho navyše estónsky DJ a producent Sugar Rody pozval odohrať DJ set na akcii Ravenholm organizovanej kolektívom Rave X Press. Párty sa odohrala na tajnom mieste Tallinne a na rozdiel od klubu Hall to bolo menšie intímne podujatie pre nie viac ako sto ľudí. Atmosféra akcie tak umožnila Bulpovi predstaviť sa DJ setom v údernejšej polohe, než sú jeho melodickejšie ladené live sety.

Bulp v Tallinne, 1.9.2023 Zdroj: Sugar Rody

"Bol to intenzívny a časovo nabitý víkend. Hrať v zahraničí ma vždy dobíja novou energiou a som obzvlášť rád, že to mohlo byť práve v Pobaltí, ktorého krajiny sú mi blízke ich špecifickou atmosférou," hovorí Bulp.

"Som vďačný, že som mal možnosť koncertne vycestovať do novej krajiny a vidieť pre mňa dovtedy neznámy nočný život v Estónsku. Clubbing v Tallinne je na výbornej úrovni a mesto je pestré napriek svojej nie až tak veľkej rozlohe. Nemá však uponáhľaný charakter a cítil som sa tam príjemne. Som rád, že aj nástroje zvládli lety bez problémov, nakoľko do povolenej váhy nadrozmernej batožiny som sa vošiel len tak tak," popisuje hudobník svoje dojmy.

Turné sa zrealizovalo v spolupráci s Mirom Lánikom z Vresk Agency a za podpory z verejných zdrojov od Fondu na podporu umenia.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Dagmar Lauková Petrášová. Správu sme upravili.