Hlavná stránka

>

Správy

>

Skupina Alalya je minulosťou, zostáva len speváčka. Vypočujte si jej nový singel

Skupina Alalya je minulosťou, zostáva len speváčka. Vypočujte si jej nový singel

18.11.2019 - 14:00 | redakcia

Nitrianska kapela Alalya sa na istý čas odmlčala, no fanúšikom sa v týchto dňoch pripomína novým singlom Osamelo svitá, ktorý sprevádza zaujímavý videoklip. Dnes sa však už pod názvom kapely skrýva len samotná speváčka Edit Andelová, ktorá bola vždy jej ústrednou postavou. Zostava sa jej spoluhráčov nie je ustálená, preto Alalyu vníma skôr ako sólový projekt.


Edit Andelová je dnes už dvojnásobnou mamou a starostlivosť o dvoch chalanov jej neposkytla toľko času na koncertovanie, ako si želala. Malo to aj ďalšie následky. "Chalani z kapely si rozbehli vlastné projekty. Ak sme aj počas mojich materských dovoleniek koncertovali, tak v komornejšej zostave s gitaristom Martinom Ralíkom, občas sa k nám pridala aj violončelistka a speváčka Martina Uhrínová," hovorí speváčka, ktorá si s kapelou Alalya strihla aj hosťovanie na slovenskej šnúre populárnej českej kapely Jelen.

Dozrel však čas na zásadné rozhodnutie. "Pôvodná kapela už vlastne dlhšie ani neexistuje. V ostatnom čase so mnou a s Martinom Ralíkom hrali na vystúpeniach rôzni hudobníci, a tak prirodzene vyplynulo, že Alalya bude pokračovať ako moje umelecké meno. Momentálne so mnou hráva basgitarista Lepiš a bubeník Joey Bánovský, občas si so mnou zahrá na klávesy Tony Marko, ale nové skladby tvorím v spolupráci s Martinom," vysvetľuje Edit, ktorá autorsky stojí aj za singlom Osamelo svitá. Nahrával sa v Randal Group Production, kde s Martinom oslovili vychyteného producenta, aranžéra a klávesáka Zoliho Tótha.

Videoklip k novinke si Edit odskočila natočiť do talianskej Modeny. Využila tak ponuku speváčky, režisérky a producentky (povôdne tiež z Nitry) Snovonne Drake, ktorá tam žije. "Mala som síce spočiatku obavy, ako môže metalistka s divokými až psychedelickými klipmi urobiť videoklip k popovej pesničke, ktorá je výrazne pocitová, ale Sno sa pesnička natoľko zapáčila, že som bola presvedčená, že výsledok bude výborný," vysvetľuje Alalya. V zásobe má aj ďalšie nové piesne, ktoré chce fanúšikom predstavovať postupne.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nikoleta Kováčová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti