Hlavná stránka

>

Správy

>

Helena Vondráčková oslávi 55 rokov na scéne veľkým open-air koncertom v Nitre

Helena Vondráčková oslávi 55 rokov na scéne veľkým open-air koncertom v Nitre

18.12.2018 - 14:00 | redakcia

Medzinárodne najúspešnejšia česká speváčka a ikona česko-slovenskej hudobnej scény Helena Vondráčková, pripravuje ďalší mimoriadny koncert pre svojich priaznivcov. Po úspechu vlaňajšieho megakoncertu k jej 70. narodeninám sa fanúšikovia môžu tešiť na vystúpenie v nitrianskom amfiteátri, kde predvedie svoje najväčšie hity.


Dlouhá noc, Sladké mámení, Pátá a mnohé ďalšie hity Heleny Vondráčkovej rozoznejú amfiteáter v Nitre 15. júna 2019. Diváci sa môžu tešiť veľkolepú scénu, ostrieľaných hudobníkov zo sprievodnej kapely Charlie Band, s ktorou speváčka vystupuje už od roku 2008, no najmä samotnú nestarnúcu divu, ktorá si podmanila a získala sympatie viacerých generácií.

"Zistila som, že ma neskutočne baví oslavovať narodeniny na Slovensku. Špeciálny koncert, ktorý som mala k svojmu jubileu pred dvoma rokmi, som si chcela zopakovať aj pod hviezdnym nebom. V Nitre sa mi toto želanie splní," povedala Helena.

Pozrite si fanúšikovský zostrih z hosťami nabitého koncertu k speváčkinej sedemdesiatke:


Legendárna speváčka svoje pôsobenie na hudobnej scéne odštartovala skutočne unikátne. V roku 1964 sa ako sedemnásťročná prihlásila do 5. ročníka súťaže Hledáme nové zpěváky, ktorá sa konala v pražskej Lucerne. Porota v zložení Jiřina Bohdalová, Darek Vostřel, Jiří Šašek, Karel Štědrý a Waldemar Matuška ju za anglicky spievané skladby SummertimeThe Man I Love zvolila za najlepšiu speváčku a získala pohár "Mladého světa". V tom istom roku absolvovala aj svoje prvé televízne vystúpenie a nahrala svoj debutový singel Červená řeka, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Supraphon.

Prvý rozhovor Heleny Vondráčkovej v televízii: 


Netrvalo dlho a mladá speváčka začala zbierať jeden úspech za druhým. V roku 1966 získala Zlatého Slávika, s Martou Kubišovou striebornú Bratislavskú lýru na prvom ročníku tohto legendárneho pesničkového festivalu za skladbu Oh, baby, baby a takto by sa dalo ešte veľmi dlho pokračovať.

Helena Vondráčková sa narodila pre spev a vystupovanie pred publikom. Jej koncerty sú plné hitov a emócií. Ako jediná česká speváčka má zaznamenané hity vo viac ako piatich dekádach a mnohé z nich zaznejú aj začiatkom leta v nitrianskom amfiteátri. Vstupenky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.


Vstupenky:  Predpredaj.sk

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka koncertu Andrea Čurná. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Marko Erd - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti