Hlavná stránka

>

Správy

>

Aneta Langerová a Korben Dallas chystajú spoločné skladby a veľké turné

Aneta Langerová a Korben Dallas chystajú spoločné skladby a veľké turné

20.12.2019 - 16:00 | redakcia

Aneta Langerová sa s kapelou Korben Dallas prvýkrát stretla v roku 2015, kedy spoločne so symfonickým orchestrom nahrali skladbu Sen. Po štyroch rokoch opäť spoja sily, tentokrát pri ešte väčšom projekte. Pripravujú totiž vydanie viacerých spoločných piesní a na jar spolu vyrazia na turné po desiatich českých a slovenských mestách.


"S Anetou sme hovorili o bližšej spolupráci odkedy sme spolu nahrali Sen a vystúpili spolu na festivale Pohoda. Krstila nám v Prahe dva posledné albumy, viackrát sme mali možnosť zahrať si našu doteraz jedinú spoločnú pesničku, ale nikdy nebol správny čas na nič viac. Teraz prišiel," vraví spevák Korben Dallas Juraj Benetin.

"Keď ma pred niekoľkými rokmi po prvý raz oslovili chalani z Korben Dallas, nepoznala som ich tvorbu," hovorí Aneta Langerová. "Ponúkli mi jednu skladbu, z ktorej som bola nadšená. V ich spoločnosti sa odvtedy cítim veľmi dobre a teším sa na ďalšie spoločné chvíle," dodáva.


Hosťom turné bude violončelistka Dorota Barová 

Koncertný program na turné bude zložený z troch častí - okrem spoločného materiálu zahrajú Korben Dallas aj Langerová so svojou skupinou vlastné skladby. Ako hosť sa na koncertoch predstaví aj speváčka a violončelistka Dorota Barová, ktorá hrala s viacerými členmi Korben Dallas v projekte Tugriki a pôsobí tiež v sprievodnej kapele Langerovej.

Vstupenky na slovenské koncerty turné sa predávajú na Predpredaj.sk. Všetky informácie o turné a predpredaji českých koncertov nájdete na Langerovaaneta.cz.

Aneta Langerová & Korben Dallas – Turné 2020:

24. 3. - Olomouc, S-klub
25. 3. - Ostrava, Akord
26. 3. - Brno, Sono Centrum
27. 3. - Pardubice, Žlutý pes
28. 3. - Praha, Palác Akropolis

3. 4. - Trenčín, Piano club
4. 4. - Banská Bystrica, Robotnícky dom
5. 4. - Košice, Tabačka
7. 4. - Žilina, Mestské divadlo
8. 4. - Bratislava, Majestic Music Club

Vstupenky:  

Aneta Langerová a Korben Dallas

Aneta Langerová je osobitá česká speváčka a hudobníčka. Po víťazstve v prvej sérii Česko hledá SuperStar v roku 2004 sa stala jednou z najpopulárnejších českých speváčok. Byť interpretkou jej ale nestačilo. V snahe o rýdzu autenticitu sa vydala na cestu k písaniu vlastných piesní.

V roku 2014 vydala svoj zatiaľ posledný štúdiový album Na Radosti, ktorý sa stretol s veľkým úspechom u fanúšikov aj kritikov. Zo štyroch nominácií Akadémie populárnej hudby na Ceny Anděl 2014 premenila všetky štyri a ďalšie tri ocenenia získala v ankete Žebřík 2014. S nahrávkou, ktorú možno označiť za prelomovú v jej kariére, absolvovala niekoľko koncertných šnúr, vrátane vystúpení s kapelou a sláčikovým triom. V roku 2017 vydala live album a DVD Na vlně radosti so záznamom koncertu v pražskom Fóre Karlín.


Korben Dallas sa za niekoľko rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. Ich prelomový album Karnevalová vrana (2013) im priniesol tri ceny Radio_Head Awards, vrátane ceny pre najlepší singel (Otec) a ceny pre najlepšiu koncertnú kapelu.

V tejto dekáde patrili medzi najproduktívnejšie slovenské kapely. Od vydania debutu Pekné cesty z roku 2012 majú na konte už šesť albumov, zatiaľ posledným je Bazén, ktorý vydali na jar tohto roka. Pôvodné trio - Juraj Benetin (spev, gitara), Lukáš Fila (basgitara), Ozo Guttler (bicie) - sa tento rok oficiálne rozšírilo o gitaristu Ľuboslava Petrušku z Chiki Liki Tu-a, ktorý bol roky pravidelným hosťom ich koncertov. Korben Dallas okrem Anety Langerovej spolupracovali tiež s Janou Kirschner, Davidom Kollerom, či kapelou Zrní.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Matúš Németh. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Tomáš Benedikovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti