Hlavná stránka

>

Správy

>

SHARPE po nominácii na European Festival Award ohlasuje prvé mená 3. ročníka

SHARPE po nominácii na European Festival Award ohlasuje prvé mená 3. ročníka

18.12.2019 - 09:30 | redakcia

Hudobný festival a konferencia SHARPE sa v roku 2020 uskutoční už tretíkrát. V bratislavskej Novej Cvernovke predstaví 24. a 25. apríla kvalitnú a progresívnu súčasnú domácu i zahraničnú hudbu rôznych žánrov v spojení s hudobnou konferenciou. Okrem prvých potvrdených mien má aktuálne na konte aj nomináciu na prestížnu festivalovú cenu v kategórii malých festivalov.


Cieľom festivalu SHARPE je aj tentokrát umožniť návštevníkom podporiť obľúbené a objaviť nepoznané hudobné mená bez žánrových obmedzení. Úspešné pokračovanie tejto snahy potvrdzujú už prví ohlásení interpreti, ktorí tvoria pestrú selekciu umelcov zo Slovenska aj zahraničia.

Z domácich projektov potvrdili vystúpenia Isobutane, Edúv syn alebo Blanch. Speváčka a skladateľka Katarína Máliková sa po dvoch rokoch na fetival vráti s novou kapelou a koncertným programom postaveným na svojom druhom albume Postalgia, ktorým zaujala nielen na domácej scéne, ale aj vo svetových rádiách. Skupinu prvých potvrdených mien zo zahraničia tvoria portugalskí elektro-punkeri Scúru Fitchádu, hypnotický krautrock z Belgicka prinesú Slumberland a predstavia sa aj britskí post-punkeri Italia 90.

Tvorbu jednotlivých účastníkov festivalu môžete spoznávať v playlistoch na Youtube a Spotify.


SHARPE sa od ostatných slovenských festivalov odlišuje "showcase" konceptom, teda spojením festivalu, na ktorom kapely hrajú kratšie (obyčajne 40-minútové) koncerty, a konferencie pre medzinárodnú hudobnú komunitu. Tá umožňuje hudobníkom, hudobným profesionálom a ľuďom so záujmom o hudobné dianie zistiť viac o fungovaní a nových trendoch hudobného priemyslu.

Za účasti domácich aj zahraničných expertov a profesionálov z hudobného prostredia si môžu účastníci konferencie prostredníctvom prednášok, panelových diskusií, workshopov a osobných stretnutí prehĺbiť svoje znalosti, získať novú inšpiráciu, nadobudnúť nové kontakty a nadviazať nové spolupráce. To všetko v neformálnej a priateľskej atmosfére v prostredí Novej Cvernovky. Podrobný konferenčný program bude postupne zverejnený v najbližších týždňoch.


Za organizáciou festivalu stojí iniciatíva LALA Slovak Music Export, ktorá sa nielen festivalom, ale aj celoročným aktivitami zaoberá rozvojom slovenskej hudobnej scény a jej prenikaním do zahraničia. "Sharpe festival poukazuje na obrovský hudobný potenciál a talent nielen tejto, ale aj okolitých krajín, od naliehavého punku po slastný ambient. Ostatne, naozaj vedia, ako organizovať podujatie," znela pochvalná zmienka na adresu druhého ročníka od britského magazínu Louder Than War, pričom išlo o jeden z množstva pozitívnych komentárov.

Reportáž: SHARPE robí Slovensku v Európe dobré meno. Druhý ročník zvládol na výbornú

Úsilie organizátorov priniesť návštevníkom ten najlepší hudobný a kultúrny zážitok nezostal bez povšimnutia ani v aktuálnom ročníku ankety European Festival Awards. Tohtoročná edícia festivalu je v nej prvýkrát medzi finálnymi nomináciami v kategórii malých hudobných podujatí. Verejné hlasovanie posunulo SHARPE do desiatky najlepších európskych festivalov s kapacitou do desaťtisíc návštevníkov. SHARPE pritom patrí aj v rámci tejto kategórie medzi tie najmenšie podujatia - jeho kapacita je do 1500 ľudí. Už samotná nominácia je tak veľkým úspechom, ktorý organizátori vôbec nečakali. O víťazovi sa rozhodne v januári v holandskom Groningene na ceremónii, ktorá bude súčasťou najväčšieho európskeho showcase festivalu Eurosonic Noorderslag.

Na tretí ročník festivalu SHARPE, ktorý sa uskutoční 24. a 25. apríla 2020 opäť v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky, je aktuálne v predpredaji obmedzené množstvo early bird festivalových vstupeniek v cene 19 eur. Po ich vypredaní stúpne cena festivalovej vstupenky na 25 eur. Pro pass umožňujúci vstup na konferenciu aj festival je v predaji za nemennú cenu 39 eur. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnom webe www.sharpe.sk alebo na Facebooku, Instagrame a Twitteri (hľadajte "Sharpe Festival"). Kapely sa so svojou tvorbou môžu prihlasovať na webe festivalu do konca roka 2019.

Pozrite si videá zo SHARPE 2019 a ďalšie ukážky tohtoročných účinkujúcich:Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za organizátorov SHARPE festivalu poskytla Zuzana Mráziková. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Ondrej Irša


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti