Hlavná stránka

>

Správy

>

Týždeň v hard & heavy: Čad získal rádiohlavu za Bastardov

Týždeň v hard & heavy: Čad získal rádiohlavu za Bastardov

19.03.2018 - 00:00 | redakcia

Desiaty ročník Radio_Head Awards nepriniesol žiadne prekvapenie. V kategórii hard &heavy si cenu za nahrávku roka odniesli Čad.


Magnet týždňa

Cieľom Radio_Head Awards je propagovať a oceňovať aj kapely mimo hlavný prúd. Tam pochopiteľne spadá aj náš žáner. V hlasovaní poroty, ktorej sme s kolegom Adriánom boli súčasťou, si cenu za nahrávku roka odniesli crustoví Čad. A zaslúžene.  Bastard je skvelým albumom, ktorý by bez problémov obstál aj v zahraničí (teda až na slovenské texty). Vysoko sa v hlasovaní poroty dostal aj album Wolfram III od Hyenism, pozornosť si vyslúžili aj Brute za Henchmen, či Perversity za Idolatry. Všetkých ocenených aj hlasy porotcov nájdete na stránke Radiohlavy.sk, viac informácií o samotnom štvrtkovom udeľovaní cien na Hudba.sk. (pm)


Šroty týždňa

Zaujímavý spôsob získania pozornosti si zvolil Markus Jüllich, gitarista nemeckých Crematory. Na stránke kapely zverejnil článok, v ktorom v podstate vydiera fanúšikov kapely, že keď "nezodvihnú svoje lenivé zadky" a nezačnú kupovať ich Cdčka a lístky na koncerty, kapela skončí. Fu, už teraz mi je za nimi ľúto. Alebo aj nie. (pm)


Do šrotov v 99 prípadoch zo sto nedávame žiadnu hudbu, lebo však proti gustu žiaden dišputát. V tomto prípade ale rád spravím výnimku. Parkway Drive som nikdy nejak extra neobľuboval, ale chápal som, prečo tento typ hudby ľudí berie. Na koncertoch ste si z energie, ktorú rozdávali, mohli dobíjať mobil. Ich novinka The Void je však tak priemerná a plná najrôznejších klišé, až je to miestami bolestivé. (pm)


Novinky

Rob Halford sa určite nenudí, veď Judas Priest len nedávno vydali album Firepower a na aktuálny rok majú už teraz naplánovaný pár tucet predstavení. Cez týždeň sa však Rob nechal počuť, že by rád spravil black metalový album s frontmanom Behemoth. Nergal je očividne myšlienkou nadšený, takže už teraz sa môžeme tešiť na túto zaujímavú spoluprácu. Okrem toho už dávnejšie naznačil podobný záujem o Ihsahna z kapely Emperor. Že by pán Halford na staré kolená pritvrdil? (pm)

A aby zaujímavostí nebolo málo, novú kapelu ohlásili (ex)kapelníci zo Strapping Young Lad a Devin Townsend Project. Ak by ste čakali, že sa v zostave Imonolith objaví aj samotný Devin Townsend, sklamem vás. Na čele nového zoskupenia bude Jon Howard z Threat Signal. (pm)

Dávku príjemného rádiového rocku nám tento týždeň priniesli Sevendust. Singel Dirty pochádza z nového albumu  All I See Is War a na moje prekvapenie je fakt dobrý. Cenu za inovatívny prístup síce nezíska, ale keby šiel v rádiu, určite ho nepreladím. Ozaj, vedeli ste, že Sevendust sú na scéne už 25 rokov? Všetko najlepšie! (pm)


Ďalším veľmi príjemným prekvapením pre mňa bol nový song od Tesseract. Hudobne je King jedna z najlepších skladieb, ktorú som od nich počul. Navyše je doplnená úchvatným videom plným bolesti. Nemyslím takú tú fyzickú, ako keď vás niekto kopne do gúl. Je to skôr taká ťaživá depresia so stavom úzkosti, počas ktorej sa vám vyjavia všetky krivdy, ktoré sa vám kedy udiali. Veľmi silná vec. Album Sonder vychádza v druhej polovici apríla a určite mu dám šancu. (pm)


Rotting Christ nahrali priemernú heavy metalovú skladbu na CDčko, vychádzajúce k metalovej knižke Metal Chapters: Volume One. Neoriginálne nazvaná Fire and Flame vyhorí za tri minútky a potom na ňu zabudnete. Samotná kniha pojednáva o histórii gréckeho metalu a je vydaná len v gréčtine. (ak)


Kresťanskí heavy metalisti Stryper majú videoklip k novej skladbe Sorry, v ktorej sa ospravedlňujú za to, že im venujete štyri minúty času a pieseň si vypočujete. Oni to tak nemysleli. Ich sedemnásta štúdiovka zvaná God Damn Evil vyjde 20. apríla. (ak)


Djevel je ďalšia vlajočka na mapke nórskeho black metalu, vanúca nenápadným dojmom. Bezútešnosť a špinavosť zverejnenej skladby Her er ikke spor af mennesker indikuje fajn zážitok sťaby kulisa k posledným výkrikom mrznúcej zimy tam vonku. Piata štúdiovka výlučne nórsky vrieskajúcich Djevel vychádza už 23. marca. (ak)


W.A.S.P. znovu nahrali štúdiovku The Crimson Idol z roku 1992 a teraz album vydávajú spolu s filmom rovankého mena, ktorý vznikol práve na začiatku 90. rokov. 50-minútové video zobrazuje príbeh fiktívnej postavy menom Jonathan Aaron Steele a jeho cesty za slávou. Film i hudba vychádzajú v jednom balíčku pod názvom Re-Idolized (The Soundtrack To The Crimson Idol). Dajte si lyric video k skladbe Doctor Rocker. (ak)


Glenn Danzig oznámil účasť na letnom festivale Brutal Assault. Zastaví sa tam v rámci krátkeho európskeho turné. Samotný festival oznámil aj pár ďalších výrazných mien vrátane Akercocke, Myrkuk, Pallbearer, Cannibal Corpse či Helmet. Posledná novinka z festivalu má i videopodobu: zverejnený bol úryvok z minuloročného koncertu Batushka - poľských satanášov s kosami a kapucňami. (ak)


Hudobník Tamás Kátai, vedúci projektu Thy Catafalque, vydáva nový album  Geometria a to pomerne krátko po predošlej štúdiovke Meta. Jeho mnohovrstevnaté nápady však musia ísť vonku podobne, ako skladba Sárember. Tá pojednáva o Zemi, nielen tej, po ktorej kráčame, ale i tej, ktorú máme v srdci, ktorá je naším domovom. Vypočujte si tento metal s folklórnymi motívmi, industriálnym hrmením i skvelou vokálnou vrstvou. (ak)


Haluze týždňa

Ak si dobre pamätám, mashup sme v našej rubrike už nejaký ten pondelok nemali, takže nech sa páči. I Wish od Stevieho Wondera v kombinácii s Land of Confusion v podaní Disturbed je veľká zábava. (pm)


Ak viete na gitare hrať dobre, je jedno, akú gitaru zoberiete do ruky. A John 5 rozhodne hrať vie. Magazín Loudwire mu preto dal do rúk Hello Kitty gitaru a toto z toho vypadlo. (pm)


A na záver niečo z Japonska, lebo... Japonsko. Krajina, v ktorej môžete v reklame na kakao použiť metal. (pm)


Týždenný prehľad noviniek na hard & heavy scéne vychádza vždy v pondelok, sekundu po polnoci. Ak chcete prispieť svojimi tipmi na kvalitnú hudbu, kontaktujte nás na adrese redakcia@hudba.sk.

Autori: Pavol Magic (pm), Adrián Kozák (ak)
Foto: facebook.com/cadripcore


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti