Hlavná stránka

>

Správy

>

Na záchode v šenku: Jana Kirschner, Kuly či Peter Lipa sú v netradičnej fotoknihe

Na záchode v šenku: Jana Kirschner, Kuly či Peter Lipa sú v netradičnej fotoknihe

20.05.2018 - 09:00 | redakcia

Unikátna a originálna recesisticko-poučná kniha Miesto sa ešte pred vydaním stala legendou. Autori zozbierali 107 fotografií osobností z rôznych oblastí - hudba, divadlo, film, literatúra či šport - ktorí sa dali odfotiť na jednom a tom istom mieste. Na toalete vo Valašskom šenku, dnes Mariatchi v Nitre.


"Knihu sme dávali dokopy skoro desať rokov. Pre mňa osobne je to dôkaz, že aj z malej blbosti sa dá urobiť veľká vec, len tomu treba veriť. Nápad vznikol úplne náhodou a nečakane. Pôvodný plán bola len výstava fotografií, ale keď začali pribúdať osobnosti a naša myšlienka ich pobavila, tak sme sa rozhodli urobiť knihu. Potom sme k tomu pridali ešte texty a zrazu to vyzeralo úplne nádherne. Krásne fotky a krásne texty," s úsmevom hovorí autor Michal Malicher.

Odfotiť na toalete sa dali Milan Lasica, Kuly z Desmodu, Richard Müller, Jana Kirschner, Bolek Polívka, Matej Tóth, Jiřina Bohdalová, Karel Roden, skupina Hex, Katarína Knechtová, Vec a mnohí ďalší. Každá fotografia obsahuje vetičku, myšlienku, glosu alebo citát danej osobnosti. "Toto určite vojde do dejín. Viac ako moja fotka je to reklama na pomerne čistý hajzel. Mnohí sa budú pýtať, či som pred alebo po," zavtipkoval hudobník Peter Lipa. "Zastávka na hajzloch vo Valašskom šenku bola takmer taká rýchla ako moja pauza na toalete počas MS v Pekingu. Len v Šenku to bolo bez stresu a v útulnejšom prostredí," povedal atlét Matej Tóth.

Jana Kirschner vo fotoknihe MiestoJana Kirschner na WC vo Valašskom šenku

V knihe sa objavia aj básne od Erika Ondrejíčka. Unikátnu publikáciu pokrstili v Prahe tri české herecké hviezdy, ktoré sa do knihy dali tiež odfotiť na legendárnom mieste. "Krstili tri ženy, ktoré máme veľmi radi - Evička Holubová, Ivanka Chylková a Janka Krausová. Prvý krst bol v Prahe v Studiu Dva a ešte nás čaká Brno, Bratislava a Nitra. Krstov máme viac preto, lebo v knihe je celé Česko-Slovensko a my máme radi večierky," hovorí s úsmevom  autor myšlienky Mišo Malicher.

"O tom, že je to dobrý nápad, nás presvedčilo aj to, že zo všetkých oslovených ľudí odmietli len dvaja. Ostatní sa pobavili. Z knihy máme obrovskú radosť," dopĺňa spoluautor Peter Putz. Autori zvažovali či ukázať ako fotografie vyzerajú, nakoniec ich zverejnili zatiaľ s červenymi hlavami, čize originálne fotografie nájdete až v knihe.

Publikácia Miesto vychádza v limitovanom náklade 1000 kusov a do voľného predaja sa ich dostalo asi 700. Dá sa kúpiť v spriaznených priestoroch: hudobný obchod Andante v Nitre, M art Print Gallery v obci Veľké Zálužie pri Nitre, v Štúdiu L+S a v Galérii Michalský dvor, v Divadle Bolka Polívky v Brne a v Studiu Dva v Prahe.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK factory. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Michal Malicher


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti