Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Hello Brian už zajtra v Randali pokrstí album Bludisko

Kapela Hello Brian už zajtra v Randali pokrstí album Bludisko

Hello Brian, 2021
Zdroj: Peter Kubaľák
19.05.2022 - 13:00 | redakcia

Posúvanie koncertov v ostatných dvoch rokoch nebolo ničím ojedinelým a pandémia zmarila aj plány slovenskej kapely Hello Brian. Tá ešte minulý rok na jeseň vydala album Bludisko, z ktorého predtým zverejnila dva videoklipy k singlom Nepýtaj sa a Život pestrý, musela však zrušiť plánovaný novembrový krst, ktorý sa napokon uskutoční s vyše polročným oneskorením.


"Chceli sme do sveta po 11 rokoch fungovania kapely odpáliť týchto 11 skladieb práve 11.11., nebolo by to však bez ľudí to pravé. Preto konečne môžeme spraviť párty, na ktorej si náš album ľudia vypočujú naživo a nielen na všetkých streamovacích službách či CD," vysvetľuje Igor Fech, frontman a zakladateľ kapely Hello Brian.

Ako dodáva, názov albumu a jeho motív vystihujú mnoho z toho, čo sa za jedenásť rokov existencie kapely udialo. "Za tú dobu sa veľa zažilo, stalo, tak ako v osobnom, tak aj v hudobnom živote. Veľa sŕdc sa rozbilo, veľa fliaš sa vypilo, no najdôležitejšie je, že napokon sa všetko na dobré obrátilo, tak ako tomu býva v klasických hollywoodskych príbehoch. A o tom je celý náš album Bludisko - o vzťahoch, hľadaní si miesta v živote, šťastí, ale aj o nevydarených vzťahoch, klamstvách a neverných dievčatách."


Každá z jedenástich pesničiek mapuje určité obdobia, v ktorých sa kapela v tom čase nachádzala a v akom rozpoložení bola. Album bol nahrávaný v rôznych štúdiách, finálnu podobu mu dal producent Marek Rakovický.

"Vďaka mediálnej podpore Rádia Slovensko a Marekovi Rakovickému sa nám teda našich jedenásť rokov podarilo zhrnúť do jedenástich pesničiek. Veríme, že majú čo povedať. Nahrávali sme ich v rôznych štúdiách, väčšinu však v LVGNC studios Bratislava. Marek Rakovický ako producent dal nahrávke zvuk, ktorý nás posunul ďalej a otvoril nám obzory toho, ako môže gitarová hudba so slovenskými textami znieť," pochvaľuje si spoluprácu Igor Fech.

Frontman na albume nielen spieva, ale aj hrá na gitare a v niektorých skladbách nahral aj bicie nástroje. "Basgitaru nahral na albume Martin Feješ a polovicu albumu hrá na bubny Mario Marcinek, ktorý prišiel do kapely ako posledný. Toto je aj live zostava, ktorá bude hrať na krste albumu, tešíme sa však aj na hostí, ktorí si prídu tento večer s nami užiť."

Okrem Hello Brian a ich hostí sa na krste predstaví aj kapela Stolen Money. Krstným otcom albumu bude slovenská moderátorská legenda Rasťo Očenáš.

Album Bludisko nájdete na všetkých streamovacích službách.Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za kapelu Hello Brian poskytol Igor Fech. Správu sme upravili. Novinky skupiny môžete sledovať na jej oficiálnych profiloch na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti