Tublatanka už niekoľko týždňov cestuje po Slovensku s výročným turné 40 rockov Dobrí priatelia tour. Legendárna kapela na ňom predstavuje nový album Uprostred chaosu. Práve na turné nakrútila skupina aj svoj nový videoklip k singlu Rieka života, ktorý zachytáva atmosféru na koncerte v Topoľčanoch. Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser sa teraz tešia na posledné štyri zastávky turné a na koncert v rodnom meste 25. mája v bratislavskom klube MMC.

Tublatanka má za sebou už osem zastávok po celom Slovensku a užíva si turné plné hitov a energie. Na vyše dvojhodinových koncertoch hrá kapela vyše 20 skladieb a predstavuje sa vo výbornej kondícii.

"Tešíme sa, že fanúšikovia reagujú veľmi spontánne, uvoľnene a spievajú s nami celý koncert. Poznajú aj dve úplne nové pesničky, ktoré hráme z nového albumu Uprostred chaosu. Pieseň Dobrí priatelia, podľa ktorej je nazvané turné, sa stala rýchlo obľúbenou a publikum si ju s nami na každom koncerte zaspieva. Často mám na koncertoch pocit, že máme najlepších fanúšikov na Slovensku," konštatuje líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Na turné nakrútila Tublatanka aj nový videoklip k piesni Rieka života. Rockovú baladu zložil basgitarista Juraj Topor a text k piesni napísala spevákova manželka Mirka Ďurindová. Skladba Rieka života je o láske, ktorá prúdi v nás ako rieka potrebná pre život človeka.

"Klip vznikol v kultúrnom dome v Topoľčanoch. Kameramanom aj režisérom bol Jozef Žitňanský, ktorý už v minulosti s Tublatankou spolupracoval na videoklipoch. Na pódiu aj medzi publikom rozostavil množstvo kamier a z natočeného koncertu v réžii zostrihal veľmi sugestívny videoklip tak, aby sa hodil k nálade piesne Rieka života. Na zvuku koncertu a vizuálnej stránke videa majú zásluhu aj naši kamaráti z firmy Arttec, zvukový majster Igor Haluza a osvetľovač Erik Némethy. Vo videoklipe sú použité autentické zábery fanúšikov Tublatanky, ktorí na koncert prišli zo všetkých kútov Slovenska i Českej republiky," prezradil autor hudby a basgitarista Juraj Topor.

Stretnutia s fanúšikmi sú pre Tublatanku nenahraditeľné, a to nielen na koncertoch. K 40. výročiu existencie zorganizovala kapela špeciálnu stretávku na Morave. 250 fanúšikov z rôznych končín Slovenska, Čiech aj Moravy obsadilo celý ubytovací areál Vinařství u Kapličky. Nechýbala autogramiáda s fotením s členmi skupiny, kvíz s množstvom otázok o kapele aj koncert vo vínnej pivnici. Teraz sa už Tublatanka chystá na posledné štyri zastávky turné a špeciálne na Bratislavu.

"Ako rodený Bratislavčan sa teším na koncert pre mojich spoluobčanov hlavného mesta. Zahráme v klube MMC, kde si môžu dať fanúšikovia drink aj počas koncertu v bare pod pódiom. Koncert v Bratislavskom MMC klube hráme vo štvrtok 25. mája. Je v ňom vždy super atmosféra, teším sa, ako si to užijeme spolu s našimi fanúšikmi," teší sa Maťo Ďurinda. Koncert v Bratislave bude posledným vystúpením Tublatanky v rámci turné v krytej koncertnej sále. S letným počasím sa kapela presunie na koncerty pod holým nebom v amfiteátroch v Trnave a v Martine. 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskyla Nora Krchňáková z NK Factory. Správu sme upravili.