Hlavná stránka

>

Správy

>

Piaty ročník súťaže Jazz Start Up prichádza na televízne obrazovky

Piaty ročník súťaže Jazz Start Up prichádza na televízne obrazovky

19.06.2017 - 16:00 | redakcia

Už po piaty raz spúšťa portál Jazz.sk súťaž pre mladé jazzové talenty Jazz Start Up. Nový ročník prináša ďalší rozmer - vďaka partnerom, ktorými sú televízia 213 a profesionálne nahrávacie štúdio TC Lemons, budú môcť fanúšikovia sledovať celý priebeh súťaže teraz už aj s obrazom.


Cieľom projektu Jazz Start Up je podať pomocnú ruku najlepším súťažiacim zoskupeniam formou motivačného štartovacieho balíčka. V tom sa nachádza napríklad nahrávanie v profesionálnom štúdiu, vydanie albumu, hodnotné vecné ceny či účinkovanie na významných jazzových festivaloch na Slovensku.

Interpreti, ktorým je súťaž určená, sa môžu prihlásiť do 15. júla. Do projektu sa môže zapojiť akékoľvek hudobné zoskupenie žánrovo zapadajúce do konceptu súťaže (jazz, latino, groove, soul, fusion, nu jazz a pod.). Podmienkou účasti je zaslanie akejkoľvek zvukovej nahrávky jednej skladby na adresu startup@jazz.sk. Súťažná kapela však nesmie mať k dátumu spustenia súťaže vydaný oficiálny album.

Novinkou je spolupráca s televíziou 213

Porota zložená z popredných slovenských jazzových hudobníkov vyberie na základe zaslaných nahrávok desať postupujúcich kapiel. Tie sa stretnú postupne v jednotlivých kolách po dvojiciach v súboji, z ktorého vyberie víťaza verejnosť na základe videoklipov nahratých postupujúcimi kapelami v profesionálnom nahrávacom štúdiu TC Lemons.

Víťaz kola odohrá klubový koncert, ktorý vždy odvysiela televízia 213. Tá ponúkne súťažné nahrávky pre internetové hlasovanie a koncerty víťazov jednotlivých kôl, a samozrejme aj záverečné veľké finále. Vizuálny rozmer prinesie atraktívnejšiu atmosféru a zážitok pre súťažiace kapely i divákov doma.

Celkového víťaza Hlavnej ceny i Ceny za živé vystúpenie určí odborná porota spomedzi všetkých desiatich kapiel. Ceny odovzdajú organizátori počas slávnostného finále spojeného s koncertom víťazov. 

Cenné skúsenosti v štúdiách aj na pódiách

S Hlavnou cenou získa víťazná kapela bezplatnú možnosť stráviť dva dni v profesionálnom nahrávacom štúdiu Studio J pod taktovkou zvukového majstra Milana Tokolyho a vydanie albumu pod hlavičkou Pavian Records. Cena za živé vystúpenie zahŕňa príležitosť účinkovania na popredných jazzových festivaloch ako Orava Jazz Festival, Mikulášsky jazzový festival a ďalších.

Pre víťazov prináša spoločnosť Basys aj poukážku v hodnote tisíc eur na nákup produktov Beyerdynamic. Všetci traja finalisti získajú počas súťaže mediálnu podporu a prezentáciu v televízii 213, na stránkach Jazz.sk a ďalších hudobných portáloch.  

S nápadom súťaže prišiel hudobník Boris Čellár: "Start Up je moderný pojem, hlavnou myšlienkou tejto súťaže je podpora. Či už pôjde o víťazných interpretov, ktorí si odnesú hodnotné ceny, alebo o všetkých zúčastnených, ktorí zažijú nahrávanie v profesionálnom štúdiu, či si zahrajú koncert pre publikum na pripravenom pódiu. Všetky tieto skúsenosti sú istou devízou do ich ďalšej profesionálnej činnosti," uviedol.

Minulý rok získalo hlavnú cenu Paper Moon Trio, Cenu za živé vystúpenie si odniesla kapela Especias.

Redakciu Hudba.sk informoval Boris Čellár.

Foto: Martin Vaverka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti