Hlavná stránka

>

Správy

>

Pohoda 2019 je tu už o tri týždne. Organizátori zverejnili časový line-up

Pohoda 2019 je tu už o tri týždne. Organizátori zverejnili časový line-up

19.06.2019 - 12:30 | redakcia

V utorok, presne 23 dní pred otvorením brán 23. ročníka Pohody, zverejnili orgnizátori na oficiálnom festivalovom webe lineup s kompletným programom. Novinkou oproti niekoľkým predchádzajúcim rokom je, že tentoraz budú už vo štvrtok hrať tri najväčšie pódiá.


Symbolicky v najväčšom festivalovom stane odštartuje program Pohody vo štvrtok 11. júla o 17:45 koncertom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu, ktorý bude pripomienkou tragédie z roku 2009 a na ktorom zaznejú tri svetové premiéry diel mladých slovenských autorov.

Novinkou v line-upe sú posunuté začiatky jednotlivých koncertov. Medzi koncertami na rôznych pódiách, medzi ktorými sa fanúšikovia na koncerty presúvajú, pribudli desaťminútové pauzy. Už sa vám teda nestane, že keď chcete na jednom koncerte zostať úplne do konca, neuvidíte kvôli presunu začiatok ďalšieho vystúpenia na inom pódiu.

Niektoré pódiá budú mať nové názvy a 23. ročník Pohody prináša aj úplnú programovú novinku. Tou bude scéna s názvom Sporka Science & Magic - krásne drevené šapitó s vitrážami. V tomto stane budú cez deň prednášky vedcov, poobede sa zmení na nádherný koncertný priestor a po zotmení poskytne program výhradne pre dospelých návštevníkov. Vystúpia tam napríklad NeferNefer & Burlesque show, The Last Days of Jesus & Bratislava Burlesque, či excentrický britský dídžej John B.

Hudobné dilemy pre multižánrových fanúšikov

Súčasťou webovej verzie programu je už tradične funkcia, vďaka ktorej si môžete vybrať a vytlačiť zoznam vami preferovaných vystúpení. Program si pritom môžete zobraziť v dvoch verziách - line-up (podľa pódií) a timeline (tabuľka podľa dní a časových slotov).

Po "vyklikaní" svojho programu sa, tak ako každý rok, dozviete, ktoré koncerty sa vám prekrývajú. V rovnakom čase na rôznych pódiách hrajú tento rok napríklad Lianne La Havas a Death Grips (piatok, 21:40), čo bude ale ťažká voľba len ak máte radi aj neo soul aj experimentálny hip-hop. Prekrývajú sa aj švédska hviezda Lykke Li a záhadný objav britskej scény Alxndr London (piatok, 22:50), skvelý soulový spevák Michael Kiwanuka a techno legenda Jeff Mills (polnoc z piatka na sobotu), či anglický multitalent Mura Masa a ruský recesistický fenomén Little Big (polnoc zo soboty na nedeľu).

Celkovo však v tomto ročníku nie sú v line-upe až také veľké dilemy ako minulý rok, kedy sa v niektorých prípadoch prekrývali aj mená, ktoré mali veľmi podobnú cieľovku (napr. Jessie Ware vs. Aurora). Hlavnými hviezdami festivalu sú okrem spomínanej Lykke Li aj britská indie-popová senzácia The 1975 (štvrtok, 21:30), americkí priekopníci hip-hopu hraného naživo - kapela The Roots (piatok, 20:30) a ikona britpopu, bývalý spevák kapely Oasis, Liam Gallagher (sobota, 22:50).

Na najväčšom pódiu vystúpia aj Lola Marsh (štvrtok, 19:00), Skepta (polnoc zo štvrtka na piatok), Mac DeMarco (piatok, 18:10), Charlotte Gainsbourg (sobota, 20:30), ale aj Ida Kelarová s detským rómskym zborom Čhavorenge a Českou filharmóniou (piatok, 13:30), svetový unikát Zohra - ženský orchester z Afganistanu (sobota, 13:30), či domáci Korben Dallas (sobota, 18:10), ktorí si na hlavnom pódiu Pohody zahrajú prvýkrát.

Hudobný program Pohody tvorí tento rok vyše 120 umelcov a kapiel z 31 krajín sveta. Najviac zástupcov má Slovensko (42), potom nasledujú Veľká Británia (18), USA (10), Česko (7) a Rusko (4). V najbližších týždňoch organizátori podrobnejšie predstavia aj ďalší program, ktorý poteší milovníkov literatúry, divadla, tanca, výtvarného umenia, zaujímavých debát či vedeckých nadšencov.

Na záver ešte dôležité varovanie od organizátorov: "S blížiacou sa Pohodou rastie aj počet pokusov podvodníkov o predaj falošných lístkov či pochybné predaje na stránkach, ktoré nepatria medzi našich oficiálnych predpredajcov. Pripomíname, aby ste si nekupovali lístky na Pohodu od secondary ticketingových spoločností, nakoľko žiadna z nich nie je našim partnerom (napr. Viagogo), ani od ľudí, ktorým nemôžete na sto percent dôverovať. Často predávajú falošné či kradnuté lístky, ktoré sú zablokované a nedostanete sa s nimi na festival. Lístky sú proti falšovaniu chránené viacerými voľným okom neviditeľnými ochrannými prvkami. Čiarové kódy lístkov budú na vstupe kontrolované čítačkami. Na jeden čiarový kód sa dostane do areálu len jeden človek. Falošné lístky nebudú akceptované, pričom za vzniknutú škodu je zodpovedný návštevník. Vidina malej úspory sa tak môže zmeniť na veľkú stratu a sklamanie. Pravé lístky si môžete kúpiť na našom webe a u našich oficiálnych predpredajcov." Ich zoznam nájdete v sekcii Shop oficiálnej stránke www.pohodafestival.sk.

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Pohody Anton Repka. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Ctibor Bachratý


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti