Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: No Name pozývajú na koncerty novým videom k skladbe Ži... a nech žít

VIDEO: No Name pozývajú na koncerty novým videom k skladbe Ži... a nech žít

19.06.2020 - 10:00 | redakcia

Počas korona krízy začala skupina No Name pracovať na novom albume, no už čoskoro sa v plnej sile vráti na pódiá. Video k novej verzii skladby Ži... a nech žít je ohliadnutím za minulým letom a zároveň pozvánkou na blížiace sa koncerty po neplánovane dlhej, no pre košických hudobníkov celkom vítanej pauze.


Réžie nového klipu k piesni Ži... a nech žít, pôvodnej vydanej v roku 2018, sa ujal Vojta Paleček, ktorý pre No Name nakrútil aj video z minuloročného akustického turné. Tentokrát sa zameral na zásadné festivalové miesta, kde kapela koncertovala v lete 2019. Za kameru sa spolu s Palečkom postavili Martin Vaněk a David Janoška.

"Skladbu Ži..a nech žít sme do kapelovej podoby upravili najmä kvôli festivalom, kde to môžeme hrať v plnej paľbe. Festivalová sezóna je určite jeden z vrcholov roka pre každú úspešnú kapelu, zvlášť ak patríte medzi hlavných festivalových hostí. Okrem toho sa nás mnoho fanúšikov pýta, ako to vyzerá z nášho pohľadu z pódia. Preto sme si ešte v roku 2019 povedali, že to, čo zažívame na pódiách, zvečníme v klipe. Každý jeho divák tak má možnosť byť s nami na pódiu a zažiť, aspoň na pár chvíľ, aké to je hrať pre desaťtisíce ľudí pod pódiom,“ teší sa líder skupiny Igor Timko.


Pieseň Ži... a nech žít je inšpirovaná stým výročím vzniku prvej česko-slovenskej republiky. Preto ju Igor Timko otextoval a naspieval po slovensky aj po česky. Hudbu napísal spolu s klávesákom Zolim Sallaiom. V klipe si zahrala celá aktuálna zostava kapela No Name aj s novým basgitaristom Pavlom Jakabom.

"Už presne rok hrá s nami náš nový basák Pali, ktorý plnohodnotne zastáva svoju novú pozíciu už aj v nových nahrávkach kapely. Či sa bavíme o titulnej pesničke k filmu Poslední aristokratka I prokletí múže být štestí alebo o piesni, ktorú sme napísali a nahrali pre Terezu Maškovú O nás dvou. Pieseň Ži... a nech žít sme v rámci 30. výročia nežnej revolúcie zaradili do repertoáru a hrali sme ju celé leto," vysvetľuje Igor Timko.

No Name, 2019

Tento rok sa koncertná sezóna skupiny kvôli korona kríze posunula. No Name svoje koncertné leto odštartuje v piatok 10. júla na hrade Loket v neďaleko Karlových Varov, o týždeň neskôr (17.7.) sa predstaví v Brne, 24. júla v Hradci Králové a 31. júla 2020 v Prahe. Niekoľkomesačná pracovná prestávka však hudobnej stálici a večne nabitým kalendárom jednoznačne prospela.

"Práve počas korony sme začali pracovať na novom albume. A zhodli sme sa na tom, že sme tú pauzu potrebovali ako soľ. Keď si uvedomíte, že ako kapela koncertujeme nepretržite 24 rokov, z toho 20 rokov ťaháme šnúru 100 až 110 koncertov ročne. Presne to vystihla moja manželka Silvia, ktorá vyhlásila, že sami by sme si pauzu asi len sotva dopriali. Okamžite sa to odzrkadlilo na tvorbe, už na prvé stretnutie sme priniesli 13 vecí. Navyše odluka od cestovania a koncertov dokonale zapadla aj v rámci rodinného života a v kapele sa narodilo ďalšie malé dieťa. Romanov Filip má dva mesiace a ďalšie bábätko je na ceste. Pre No Name teda priniesla nútená pauza nečakané pozitíva," prezradil spevák.

Nový album plánuje kapela vydať na budúci rok, kedy bude oslavovať 25. výročie svojho vzniku. Ostatná štúdiovka s názvom S Láskou vyšla v roku 2015 a bola veľmi úspešná, SOZA ju ocenila ako album roka.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa o novinkách skupiny dozviete na oficiálnych stránkach www.no-name.sk a www.facebook.com/noname.sk.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti