Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Mabel v novom singli priznáva boj s úzkosťou. Je OK nebyť OK!

VIDEO: Mabel v novom singli priznáva boj s úzkosťou. Je OK nebyť OK!

19.08.2019 - 15:00 | Dušan Marko

Vychádzajúca hviezda britskej hudobnej scény 2. augusta vydala svoj dlho očakávaný debutový album High Expectations, z ktorého v piatok predstavila nový videosingel. V piesni OK (Anxiety Anthem) talentovaná speváčka otvorene prehovorila o svojom boji s úzkosťou a depresiou, ktoré v súčasnosti trápia čoraz viac jej rovesníkov.


Úzkosti a strach z toho, že nie sme dosť dobrí, si najmä počas dospievania zažili mnohí z nás. V súčasnej generácii sú tieto pocity ešte viac zvýraznené tým, že sa mladí ľudia porovnávajú s dokonalým obrazom života iných na sociálnych sieťach. Podobné myšlienky samozrejme neobchádzajú ani popové speváčky a spevákov, ktorým navonok v živote nič nechýba, no v skutočnosti pre svoju kariéru musia obetovať všetko a ani to im v tvrdej konkurencii nezaručuje úspech. Úzkosť je úplne normálnou reakciou, ktorá nás väčšinou sprevádza, keď sme v strese, ak ju však budeme ignorovať, môže prerásť v oveľa väčšie problémy (napríklad sebapoškodzovanie).

Práve tejto téme sa vo svojom novom singli venuje speváčka Mabel. Ide o celkom odvážny krok, nakoľko v predošlých skladbách vsádzala skôr na chytľavú melódiu a ľahko zapamätateľné texty o láske. Po vypočutí novinky z albumu High Expectations vás zrejme neprekvapí, že aj samotná Mabel ju skladbu označila za doposiaľ najsilnejšiu vec, akú napísala.

"Som hrdá na to, že som vo svojich skladbách úprimná. Cítila som zodpovednosť za to, aby som aj v tomto prípade bola úprimná, ako aj vo vzťahových otázkach a iných veciach, ktoré sa v mojom živote dejú. Úzkosť som pociťovala po celý môj život - ten malý hlas v mojej hlave - preto dobre viem, že je veľmi dôležité o tejto téme hovoriť. Trvalo mi dlho, kým som prišla na to, ako o tom napísať, pretože som musela pochopiť, ako som sa skutočne cítila. Myslím, že som sa za to hanbila a bolo mi trápne o tom hovoriť," prezradila 23-ročná hudobníčka.


Okrem Mabel v skladbe môžete počuť aj britského speváka známeho pod pseudonymom MNEK (vlastným menom Uzoechi Osisioma Emenike), ktorý v skladbe naspieval vokály a tiež speváčke pomohol s textom a produkciou piesne. "Sú dni, kedy je to na svete ťažké. Bezsenné noci, mala som ich príliš veľa a mám pocit, že neexistuje východisko. Sama v mojej izbe a začínajú mi tiecť slzy. Priala by som si, aby namiesto noci bolo stále ráno, no dnes večer ich (slzy) nechám padať. Pretože je OK nebyť OK, je to v poriadku, ak cítiš bolesť. Nemusíš si utierať slzy, zajtra bude nový deň... Máš právo byť zlomená, ale musíš vedieť, že všetko bude OK," spieva Mabel v piesni, ktorá je hudobne aj napriek vážnej téme vo veľmi chytľavom R&B štýle.

Samotný vizuál skladby je pomerne jednoduchý, to však v tomto prípade vôbec nie je na škodu, práve naopak. Bolo by zbytočné, ak by Mabel silné posolstvo prekryla zbytočne efektným vizuálom. V čiernobielom klipe talentovaná brunetka stavila na zábery seba a pár komparzistov, ktorí stelesňujú rôzne druhy "inakosti". Pred kamerou sa tak objavuje dievča bez nôh, albín, či tanečníčka, ktorej postava ani zďaleka nespĺňa nastolené ideály ženskej krásy.

Ak vás novinka od Mabel zaujala, určite si vypočujte celý jej nedávno vydaný album High Expectations. Pokiaľ by ste sa o talente dcéry švédskej speváčky Neneh Cherry a britského producenta Camerona McVeya chceli presvedčiť naživo, v januári budúceho roka odštartuje veľké európske turné, v rámci ktorého skladby zo svojho dlhohrajúceho debutu odprezentuje v 23 európskych mestách vrátane Berlína, Amsterdamu, Bruselu, Parížu, Milána či Barcelony. Ešte predtým sa v septembri a októbri predstaví aj ako predskokanka na európskom turné amerického speváka Khalida. V súčasnosti Mabel koncertuje v USA, kde si získala pozornosť vďaka svojmu doposiaľ najväčšiemu hitu Don't Call Me Up. Ďalšími videosinglami z albumu sú Mad Love a Bad Behaviour.


Autor: Dušan Marko
Foto: Facebook.com/mabelmcvey


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti