Pred pár dňami vysielal Ed Sheeran smerom k fanúšikom tajomné indície, ktoré im poriadne zamotali hlavu. Nápis na tričku v znení Autum 9 na koncerte v Minneapolise, nová pieseň zaradená do setlistu a vyhlásenie "jeseň sa blíži" vzbudili dojem, že v septembri vydá Ed Sheeran nový album.

A to iba šyri mesiace po vydaní albumu Subtract. V jednom sa fanúšikovia nemýlili. Nový album bude. Ale ešte skôr. Autum Variations vyjde už 29. augusta. Popový spevák to potvrdil humorným reklamným spotom zverejneným na Youtube kanáli Teddy Is the only one. Sheeran z pozície predavača sľubuje "úplne nový produkt, ktorý vám pomôže – áno, vám! - doručte pochmúrbosť jesene ľuďom, ktorých máte najradšej," vyzýva.  

V rozhovore s Andym Cohenom prezradil o albume viac. "Je to album o jeseni a akosi od neho nemám žiadne očakávania. V podstate som to bol album, ktorý som sa snažil urobiť, a potom prišiel Subtract." Vysvetlil tiež, že sa mu nahrávka páčila, a tak ju za posledný rok dokončil. "Je to pripravené na vydanie, takže to vydám," dodal.

Prečítajte si tiež: Tajomné indície Eda Sheerana: Vydá len štyri mesiace po albume Subtract ďalšiu nahrávku?

Autorka: Miroslava Rabčanová