Hlavná stránka

>

Správy

>

Vladimír Mišík a Etc… vystúpia v Bratislave. K 40. výročiu zahrajú najväčšie hity

Vladimír Mišík a Etc… vystúpia v Bratislave. K 40. výročiu zahrajú najväčšie hity

19.09.2014 - 09:00 | redakcia

Český spevák a gitarista Vladimír Mišík spolu s kapelou Etc... zavíta v rámci turné ETC 40 aj do Bratislavy. Pri príležitosti 40. výročia existencie kapely odznie v bratislavskom v Majestic Music Clube prierez toho najlepšieho z jeho tvorby. Pôjde o jediný koncert, ktorý hudobník so slovenskými koreňmi tento rok na Slovensku odohrá.


"Turné je oživením kapely a obhliadnutím sa za uplynulými štyrmi desaťročiami kapely. Zahráme prierez našej tvorby, od klasických skladieb ako Variace na renesanční téma alebo Jednohubky až po skladby z posledného albumu Ztracený podzim," prezradil Vladimír Mišík.

V prvej časti koncertu vystúpi aj hosť Pavel Bohatý. Zaspieva niekoľko skladieb z ranného obdobia Etc... ako Lady Vamp, Doteky či Bazarem promě. "Okrem súčasnej zostavy Etc... zahrajú aj naši blízki priatelia a bývalí členovia - Stanislav "Klásek" Kubeš, Vladimír "Guma" Kulhánek a Jaroslav "Olin" Nejezchleba. Veľmi sa na to teším. Za štyridsať rokov hrania, sme už ako rodina, taká veľká hudobná rodina," hovorí s úsmevom Vladimír Mišík.

Keďže má Vladimír Mišík slovenské korene, nezabúda ani na slovenských fanúšikov. Bratislavským koncertom plánuje osláviť významný český hudobník 40. výročie kapely Etc... nielen so slovenskými fanúšikmi, ale aj s kamarátmi z Bratislavy. "Maminka pochádzala od Topoľčian, mám rád Slovensko. Mám tu veľa dobrých známych, aj priamo v Bratislave, takže sa teším, keď ich uvidím. Možno bude aj "mejdan" no bude to musieť byť primerane veku a programu, keďže na druhý deň hráme v inom meste,“ smeje sa hudobník.

Vladimír Mišík je jednou z najvýraznejších osobností českej populárnej hudby už od 60. rokov 20. Storočia. Svojou tvorbou ovplyvnil širokú škálu umelcov z hudobného, výtvarného či literárneho prostredia. Muzikanti pod značkou Etc... začali vystupovať v roku 1974. Vladimír Mišík s kapelou Etc...napriek personálnym zmenám a dvojročnému zákazu činnosti v 80. rokoch koncertuje dodnes. Aktuálna zostava Etc... je Vladimír Mišík - gitara a spev, Petr "Kulich" Pokorný - gitara, Pavel Skála - gitara a spev, Jiří Veselý - basa a harmonika, Jiří Zelenka – bicie a spev a Vladimír Pavlíček - husle.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková. Text správy bol upravený redakciou.  


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti