Hlavná stránka

>

Správy

>

Turné Korben Dallas s albumom Stredovek pokračuje aj na jeseň

Turné Korben Dallas s albumom Stredovek pokračuje aj na jeseň

19.09.2017 - 12:00 | redakcia

Korben Dallas tento rok vydali svoj piaty album Stredovek, ktorý sa stretol s pozitívnym prijatím medzi fanúšikmi aj recenzentmi. Kapela predstavila nové skladby na úspešnom jarnom turné, počas ktorého zavítala do piatich slovenských a piatich českých miest. Na jeseň bude šnúra pokračovať najmä v tých mestách, ktoré skupina nestihla zaradiť do jarnej časti turné.


"Tešíme sa, že materiál z nového albumu konečne predstavíme aj v Prešove, Banskej Bystrici, Trnave, Trenčíne či Martine," hovorí spevák a gitarista Juraj Benetin. "Na jar sme nestihli zavítať všade, kam sme chceli, a teraz na jeseň to chceme napraviť."

Na prešovskej zastávke turné, ktorú bude hostiť nový klub Encore, sa ako špeciálny hosť Korbenov predstaví domáca kapela Satin Lead. Ide o rock'n'rollový projekt gitaristu Chiki Liki Tu-a Ľuba Petrušku, ktorý pravidelne hosťuje aj v Korben Dallas. "So Satin Lead sme si zahrali na jarnej zastávke turné Stredovek v Žiline, kde to dopadlo na jednotku. Keďže chalani sú z Prešova, bez najmenšieho vahánia sme ich prizvali aj ako hostí na koncert v Encore. Bude to náš jediný jesenný koncert na východnom Slovensku," vysvetľuje bubeník Ozo Guttler.

Ďalším špeciálnym hosťom kapely bude americká pesničkárka Jess Klein, ktorá sa predstaví fanúšikom v Bratislave a Prahe - jediných dvoch mestách, ktoré sa objavili na programe jarnej aj jesennej časti turné. "S Jess sme odohrali spoločné miniturné ešte v roku 2012,” pripomína basgitarista Lukáš Fila. "Máme na túto spoluprácu veľmi príjemné spomienky. Bolo to ešte pred naším prelomovým albumom Karnevalová vrana a hitom Otec, čiže v tom čase sme ešte hrávali skôr v menších kluboch. Teraz sa tešíme, že si v Bratislave spolu zahráme v Majestic Music Clube, a čaká nás tiež víkend v Prahe s dvoma koncertmi v Jazz Docku." 

Jesenná časť turné Korben Dallas Stredovek sa začína už budúci víkend koncertmi Banskej Bystrici a Lučenci. Vstupenky na slovenské koncerty (okrem Kremnice) si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Turné Korben Dallas Stredovek - jesenná časť

29. 9. - Banská Bystrica, Robotnícky dom 
30. 9. - Lučenec, Tančiareň a pivovar Franz
11. 10. - Bratislava, Majestic Music Club (špeciálny hosť: Jess Klein/USA)
13. 10. a 14. 10. - Praha, Jazz Dock (špeciálny hosť: Jess Klein/USA)
21. 10. - Kremnica, Akropola 
25. 10. - Trenčín, Klub Lúč
3. 11. - Martin, Kino Scéna
4. 11. - Prešov, ENCORE the club (špeciálny hosť: Satin Lead)
8. 11. - Trnava, Music A Café

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Mohlo by vás zaujímať:

Príliš dobrí pre rádiá? Korben Dallas sú zrelí muži s pokorou a skvelými nápadmi

Korben Dallas: V kapele sme programovo odlúčení od spoločenských tém


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol manažér skupiny Korben Dallas Matúš Németh.

Foto: Michal Lukáč


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti