Mladá speváčka Anika Iris prichádza s piatym singlom s názvom Eye contact. Singel, ktorého výlučnou autorkou je Anika, dostal zaujímavú vizuálnu podobu, ktorej realizácia bola časovo aj fyzicky náročná.

"Skladba je živou hudobnou odozvou na krásu užívania si života a odhodlania nepremáhať sa starosťami. Melódia pulzuje energiou a radostným rytmom, vytvárajúc atmosféru, v ktorej sa ľudia môžu odreagovať a prežívať momenty naplno," opisuje charakter piesne Anika Iris.

Tak ako pri debute Alive, aj túto skladbu produkoval Adrián Líška a o master sa postaral Samuel Pospíšil. Hudobný základ sa nahrával v štúdiu Runner v Malinove, spevová linka, vokály, postprodukcia sa realizovali u producenta. "Demo Eye contact malo silný nádych živelného grungu, ale nakoniec sme s producentom song obliekli do moderného šatu so súčasným soundom s množstvom elektroniky,"  dopĺňa basgitarista Miroslav Tallo. K Anikinej kapele ešte neodmysliteľne patria bubeník Patrik Horňáček a gitarista Samuel Varga.

Videoklip k singlu sa nakrúcal v rôznych exteriéroch Bratislavy, v industriálnej hale v Stupave a atraktívne zábery vznikli aj v ateliéri kameramana Stanislava Gužáka, ktorý stojí za videoklipom.

"Nakrúcanie klipu bolo časovo ale aj fyzicky náročné. Najviac nám dali zabrať kapelové zábery, ktoré sa točili na 2. poschodí priemyselnej haly. Všetky nástroje, aparatúru, filmovú techniku bolo potrebné vynosiť po schodoch. V ten deň bolo krásne slnečno, no veľmi horúco a všetky okná haly sme museli zatemňovať čiernymi plachtami, aby vynikli svetelné efekty. Aby toho nebolo málo, v druhý deň nakrúcania som musel absolvovať zubné vyšetrenie, ktoré sa ale kameraman rozhodol natočiť a zakomponovali sme ho do dejovej línie klipu," s úsmevom dodáva bubeník Paťo.

Šikovní tínedžeri v lete veľa koncertovali, okrem iného vystúpili aj na festivale Pohoda a na jeseň sa tešia na spoločný koncert s kapelou Para v Trenčíne.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Richard Gužák z agentúry Runner.