Po obrovskom úspechu duetu s Markom Lamborom Náš příběh, ktorého videoklip má za necelých 11 mesiacov od zverejnenia viac ako 9 miliónov prehratí, prichádza Tereza Mašková s romantickým videoklipom Budu při tobě stát, ku ktorého vzniku ju už dlhšie nabádali jej fanúšikovia. Chytí novinka za srdce aj vás?

"Pôvodne som chcela natočiť videoklip k inej pesničke, ale v určitom momente som si všimla, že ma ľudia najviac označujú na instagrame pri počúvaní piesne Budu při tobě stát a k tomu majú pri sebe svojho najbližšieho človeka: dcéru, syna, kamarátku, mamu, sestru či brata alebo partnera. Bolo krásne sa na to pozerať, koľkokrát som mala pri tom slzy v očiach. Keď som videla ich emócie a ako pri tom plačú, bola som veľmi dojatá a zároveň bolo veľmi pekné sledovať tú ich lásku," hovorí Tereza Mašková.

O to viac si mladá umelkyňa s výnimočným hlasom uvedomila, aká je to pre všetkých citlivá téma a o ďalšom videosingli z albumu Svět je málo růžový (2022) bolo rozhodnuté. Dá sa povedať, že si pieseň, na ktorú vznikol tento klip, vybrali sami fanúšikovia. Zaujímavosťou je, že autorom námetu videoklipu po boku renomovaného režiséra Jakuba Mahdala je tiež speváčkin producent a snúbenec Oliver Žilák.

Jedna láska, tri príbehy

"Táto téma je nadčasová, sentimentálna a verím, že sa v nej každý nájde. Budu při tobě stát je úplne odlišná v porovnaní s videoklipmi, ktoré som doposiaľ nakrútila. Prvýkrát mám vo svojom klipe hercov a ja v ňom vystupujem iba ako rozprávač. Povedala by som, že to je taký krátky film, kde sú tri príbehy, ktoré prebiehajú v rôznych časových líniách a sú prepojené rôznymi symbolmi, ktoré na konci odhalia pointu. Ale predovšetkým je to o láske," približuje novinku Tereza.

"Je tam šesť hercov, dvaja z nich sú malé deti a potom dospelí – mladší a starší pár a dohromady je to všetko jeden životný príbeh," dodáva. Deti stvárnili Milena Konstantinová a Vilém Cilínek, mladší dospelý pár Tereza Švejdová a Josef Švejda a starší pár Heda Pacnerová a Milan Slepička.

Talentovaná speváčka, ktorá v roku 2018 vyhrala Česko Slovenskú SuperStar, sa aktuálne teší aj z vypredania legendárnej pražskej Lucerny. Koncert, ktorý sa uskutoční 19. novembra, nazvala Růžová Lucerna.
 
Redakciu Hudba.sk informovala Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music. Správu pripravili Olivia Lerner a René Kekely.