Hlavná stránka

>

Správy

>

Bratislavská kapela Her Memories zverejnila debutový singel Unbeliever

Bratislavská kapela Her Memories zverejnila debutový singel Unbeliever

19.11.2019 - 11:00 | redakcia

Chvíľu trvalo, kým sa našli, no terajšiu zostavu si nevedia vynachváliť. Bratislavská kapela Her Memories je pripravená nájsť si miesto na blues rockovej scéne. Frontmanom kapely je Martin Tomášik, ktorý sa okrem spevu zhostil aj hry na gitare. Na base ich sprevádza Oliver Kucharovič a za bicie zasadol Peter Garaj. Novú tvár skupiny dotvoril Damian Szabo vďaka hre na klávesy.


Hudobná formácia Her Memories vznikla v októbri 2017. Odvtedy pomenili zopár členov, pôvodné trio sa od septembra rozrástlo aj o štvrtého hráča. Chalani sa rozhodli prizvať úplne nový nástroj, a to klávesy. Síce teraz pôsobia v pomerne čerstvej zostave, stihli sa už perfektne zohrať. Hoci sú členovia pomerne mladí, ich srdcovkou sa stali žánre, ktoré sprevádzajú hudobný svet už dlhé roky. Ich skladby sú ladené v štýle blues rocku, soulu a nechýbajú ani tvrdšie rockové piesne. Spievajú výhradne v angličtine, pretože si to podľa ich slov tento žáner vyslovene pýta. Takisto by radi svojimi skladbami zaujali aj v zahraničí, a preto práve tento jazyk bol pre nich prirodzenou voľbou.

Her Memories sa svetu zatiaľ prihovárajú debutovým singlom s názvom Unbeliever. Túto skladbu vydali ako prvú, nakoľko sa im zdala vhodná ako pilotná ukážka ich bohatej vlastnej tvorby. Hudobne aj textovo sa na jej zrode podieľal frontman kapely Martin Tomášik. Podobne zatiaľ vznikali aj ich ďalšie piesne. Spolu s ostatnými členmi na skúške dotvoria nápad do finálnej podoby, s ktorou sú všetci spokojní. Singel Unbeliever je o tradičnej téme lásky k žene. Táto však neverila na lásku, a tak dostala dôkaz toho, že city a romantika ešte stále nevymreli.


Debutový album a účasť na European Blues Challenge

Kapela má za sebou už viacero klubových koncertov a hraní na festivaloch na Slovensku a v Českej republike. V tomto trende chcú pokračovať aj naďalej. Ich ambíciou je predstaviť sa aj ďalej za hranicami, napríklad v Poľsku. Cez zimu ich čakajú dôležité povinnosti. Chcú totiž nahrať svoj prvý album. Nápadov majú viac než dosť a ich očakávania sú vysoké. Pôjde všetko o vlastnú tvorbu a už teraz sa nevedia dočkať, kedy sa podelia so svetom o všetky nové skladby, ktoré doteraz vytvorili.

Každý v kapele má skúsenosti aj s pôsobením v iných projektoch, vďaka čomu vedia vždy priniesť nové nápady, ktoré následne pretavia do svojich skladieb. Možno aj vďaka tomu zaujali porotu v súťaži Slovakian Blues Challenge, ktorá vybrala práve Her Memories za jednoznačného víťaza. Formácia v apríli budúceho roku poputuje do holandského mesta Zaandam, kde budú reprezentovať Slovensko na European Blues Challenge.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol za kapelu Martin Tomášik. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti